Nemyjte si uši: Bluetooth sluchátko FreeSpeak

Nejen věhlasní výrobci produkují kvalitní Bluetooth náhlavní soupravy. Rozmach, jaký zažívá tato technologie, dává šanci i drobným výrobcům. Jedním z nich je společnost Jabra.
Nemyjte si uši: Bluetooth sluchátko FreeSpeak

Na scéně je Bluetooth

Můžeme konstatovat, že počínaje rokem 2002 zažívá technologie Bluetooth zasloužený rozmach. Už dlouho se očekávalo, kdy tahle doba přijde. Rychlost, s jakou představují výrobci rozmanité Bluetooth příslušenství, dává tušit, že zanedlouho uvidíme pouze lidi, jimž bliká za uchem barevná dioda.

Šance i pro ostatní

Na trhu již tradičně kraluje Ericsson se svým Bluetooth sluchátkem, které se dočkalo už několika pokračování. V patách je mu sluchátko od Motoroly, která začala produkovat Bluetooth příslušenství, aniž by nabídla telefon, který by Bluetooth podporoval. Chytlo se i spousta jiných výrobců a mezi nimi i společnost Jabra se svým SpeakFreely sluchátkem. Nás může jedině potěšit vzrůstající obliba této technologie i ze strany malých výrobců mobilního příslušenství, protože budou logicky tlačit ceny směrem dolů. Příkladem budiž sluchátko SpeakFreely, které by mělo přijít na trh s cenou pod čtyři tisíce korun. Což je méně, než kolik dnes stojí sluchátka od Motoroly nebo Ericssonu. Dodejme, že sluchátko s Bluetooth adaptérem (pro telefony bez podpory technologie Bluetooth) bude stát kolem šesti tisíc.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Design zaujme každého

Asi z kosmu

Sluchátko SpeakFreely nenapodobuje design žádného známého sluchátka, čímž získává na své osobitosti. Materiál použitý na konstrukci sluchátka je měkký z důvodů kvalitní redukce praskavých zvuků a možného zkreslení. Také část, která patří do ucha, je vyrobena z patentovaného materiálu - MiniGel, který se v uchu roztáhne a uživateli zaručí čistý příjem zvuku.

Na sluchátku najdete dvě tlačítka, které mají za úkol regulovat hlasitost, přijímat či uskutečňovat hovor. Tlačítko pro zahájení hovoru slouží i pro inicializaci hlasového vytáčení. Znamená to, že můžete volat, aniž byste prakticky šáhli na sluchátko nebo telefon. Probíhající hovor je indikován blikající LED diodou. Sluchátko váží pouhých 23 gramů a na trhu by se mělo objevit v září. 

Diskuze (14) Další článek: T-Mobile + Sazka = 10% sleva

Témata článku: Bluetooth, Čistý příjem, Bluetooth sluchátko, BLU, Sluchátko, Free

Určitě si přečtěte