Nemyjte si uši: Bluetooth sluchátko FreeSpeak

Nejen věhlasní výrobci produkují kvalitní Bluetooth náhlavní soupravy. Rozmach, jaký zažívá tato technologie, dává šanci i drobným výrobcům. Jedním z nich je společnost Jabra.
Nemyjte si uši: Bluetooth sluchátko FreeSpeak

Na scéně je Bluetooth

Můžeme konstatovat, že počínaje rokem 2002 zažívá technologie Bluetooth zasloužený rozmach. Už dlouho se očekávalo, kdy tahle doba přijde. Rychlost, s jakou představují výrobci rozmanité Bluetooth příslušenství, dává tušit, že zanedlouho uvidíme pouze lidi, jimž bliká za uchem barevná dioda.

Šance i pro ostatní

Na trhu již tradičně kraluje Ericsson se svým Bluetooth sluchátkem, které se dočkalo už několika pokračování. V patách je mu sluchátko od Motoroly, která začala produkovat Bluetooth příslušenství, aniž by nabídla telefon, který by Bluetooth podporoval. Chytlo se i spousta jiných výrobců a mezi nimi i společnost Jabra se svým SpeakFreely sluchátkem. Nás může jedině potěšit vzrůstající obliba této technologie i ze strany malých výrobců mobilního příslušenství, protože budou logicky tlačit ceny směrem dolů. Příkladem budiž sluchátko SpeakFreely, které by mělo přijít na trh s cenou pod čtyři tisíce korun. Což je méně, než kolik dnes stojí sluchátka od Motoroly nebo Ericssonu. Dodejme, že sluchátko s Bluetooth adaptérem (pro telefony bez podpory technologie Bluetooth) bude stát kolem šesti tisíc.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Design zaujme každého

Asi z kosmu

Sluchátko SpeakFreely nenapodobuje design žádného známého sluchátka, čímž získává na své osobitosti. Materiál použitý na konstrukci sluchátka je měkký z důvodů kvalitní redukce praskavých zvuků a možného zkreslení. Také část, která patří do ucha, je vyrobena z patentovaného materiálu - MiniGel, který se v uchu roztáhne a uživateli zaručí čistý příjem zvuku.

Na sluchátku najdete dvě tlačítka, které mají za úkol regulovat hlasitost, přijímat či uskutečňovat hovor. Tlačítko pro zahájení hovoru slouží i pro inicializaci hlasového vytáčení. Znamená to, že můžete volat, aniž byste prakticky šáhli na sluchátko nebo telefon. Probíhající hovor je indikován blikající LED diodou. Sluchátko váží pouhých 23 gramů a na trhu by se mělo objevit v září. 

Témata článku: Bluetooth, Bluetooth sluchátko, Free, Sluchátko, BLU, Čistý příjem

Určitě si přečtěte

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

** Doogee Mix dostává bezrámečkový design do nižších cenových pater ** Zaujme také vysoká operační paměť 6 GB RAM a velké úložiště ** Vše kazí jen špatně odladěné prostředí a slabší fotoaparát

8.  12.  2017 | Miksa Martin | 14

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, náramky a chytré hodinky ** Ceny se pohybují od několika desítek korun po tisíce

7.  12.  2017 | Láska Jan | 13

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

** Hledáte bezdrátový reprák na cesty či na piknik? ** Otestovali jsme jich pro vás hned 18 ** Nový Computer je na stáncích!

6.  12.  2017 | redakce | 6

Sony WF-1000X: osvoboďte se od drátů i okolního hluku [vyzkoušeno]

Sony WF-1000X: osvoboďte se od drátů i okolního hluku [vyzkoušeno]

** První kompletně bezdrátová sluchátka od Sony ** Jsou lehká a maličká, přesto překvapují dobrým zvukem ** Proti konkurenci obsahují navíc funkci potlačení okolního hluku

3.  11.  2017 | Láska Jan | 4

HTC U11+: menší rámečky, větší baterie a Oreo na palubě [preview]

HTC U11+: menší rámečky, větší baterie a Oreo na palubě [preview]

** HTC představilo „oživení“ půl roku starého HTC U11 ** Zvětšoval se displej, kapacita baterie i operační paměť ** Novinka také lépe odolá vodě (IP68), většinu zbývajících funkcí však podědila po starším U11

2.  11.  2017 | Chroust Martin | 9