Nemyjte si uši: Bluetooth sluchátko FreeSpeak

Nejen věhlasní výrobci produkují kvalitní Bluetooth náhlavní soupravy. Rozmach, jaký zažívá tato technologie, dává šanci i drobným výrobcům. Jedním z nich je společnost Jabra.
Nemyjte si uši: Bluetooth sluchátko FreeSpeak

Na scéně je Bluetooth

Můžeme konstatovat, že počínaje rokem 2002 zažívá technologie Bluetooth zasloužený rozmach. Už dlouho se očekávalo, kdy tahle doba přijde. Rychlost, s jakou představují výrobci rozmanité Bluetooth příslušenství, dává tušit, že zanedlouho uvidíme pouze lidi, jimž bliká za uchem barevná dioda.

Šance i pro ostatní

Na trhu již tradičně kraluje Ericsson se svým Bluetooth sluchátkem, které se dočkalo už několika pokračování. V patách je mu sluchátko od Motoroly, která začala produkovat Bluetooth příslušenství, aniž by nabídla telefon, který by Bluetooth podporoval. Chytlo se i spousta jiných výrobců a mezi nimi i společnost Jabra se svým SpeakFreely sluchátkem. Nás může jedině potěšit vzrůstající obliba této technologie i ze strany malých výrobců mobilního příslušenství, protože budou logicky tlačit ceny směrem dolů. Příkladem budiž sluchátko SpeakFreely, které by mělo přijít na trh s cenou pod čtyři tisíce korun. Což je méně, než kolik dnes stojí sluchátka od Motoroly nebo Ericssonu. Dodejme, že sluchátko s Bluetooth adaptérem (pro telefony bez podpory technologie Bluetooth) bude stát kolem šesti tisíc.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Design zaujme každého

Asi z kosmu

Sluchátko SpeakFreely nenapodobuje design žádného známého sluchátka, čímž získává na své osobitosti. Materiál použitý na konstrukci sluchátka je měkký z důvodů kvalitní redukce praskavých zvuků a možného zkreslení. Také část, která patří do ucha, je vyrobena z patentovaného materiálu - MiniGel, který se v uchu roztáhne a uživateli zaručí čistý příjem zvuku.

Na sluchátku najdete dvě tlačítka, které mají za úkol regulovat hlasitost, přijímat či uskutečňovat hovor. Tlačítko pro zahájení hovoru slouží i pro inicializaci hlasového vytáčení. Znamená to, že můžete volat, aniž byste prakticky šáhli na sluchátko nebo telefon. Probíhající hovor je indikován blikající LED diodou. Sluchátko váží pouhých 23 gramů a na trhu by se mělo objevit v září. 

Diskuze (14) Další článek: T-Mobile + Sazka = 10% sleva

Témata článku: Bluetooth, Sluchátko, BLU, Free, Čistý příjem, Bluetooth sluchátko


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 6

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 11

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 8

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 16

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 10