Neomezený internet v mobilu za 499 korun. Ne, v Česku to není...

  • Norský operátor Chili ukazuje, že to jde, když se chce
  • Když v daný den prosurfujete 5 GB, musíte si SMSkou říct o další data
  • Přídavky jsou narozdíl od českých operátorů bezplatné
Neomezený internet v mobilu za 499 korun. Ne, v Česku to není...

Ty koruny jsou totiž norské. Neomezený tarif včetně dat za v přepočtu 1 333 Kč, to je ve zkratce nová nabídka norského operátora Chili mobil. Norsko je hodně bohatá země s kupní silou dalece překračující tu naši, představte si to tak, že s českým platem za takový tarif platíte 333 Kč.

To zajímavé je „ochrana proti stahovačům“. Norský regulátor totiž Chili nařídil, že v rámci neomezených dat musí umožnit sdílení mobilního připojení, jinak by byla porušována síťová neutralita. Takže po dosažení 5 GB za den si musíte SMS zprávou říct o další tři gigabajty. A tak pořád dokola.

 

Vlastně je to podobné jako v Česku, jen u Chili jsou ty přídavky zdarma...

 

K tarifu od 1. ledna 2019 dále náleží 19 GB na surfování po EU a EHS. Zprávu přinesl norský server TEK.NO, můžete si ji i najít na webu Chili mobilu. Jedna norská koruna je aktuálně 2,67 české koruny, ceník tarifů Chili pro zajímavost.

Diskuze (52) Další článek: Dočkali jsme se. Dorazily Apple Watch. Proč je o Series 4 takový zájem?

Témata článku: Operátoři, Mobilní data, Neomezený tarif, SMS, Evropská unie, Specifický trh, Síťová neutralita, Předražené služby, EHS, Nová nabídka, Mobilní připojení, Norský operátor, Český operátor, Přídavek, Norský server, Česká koruna, Neomezené data, Operátor, Neomezený internet, Tarif, Norsko, Chili, Data, Smska, Česká republika