Nerozbitná Motorola

Pogumovaný mobilní telefon do extrémních podmínek představila Motorola teprve nedávno. Jaká nová i55sr je, co všechno umí a čím nás překvapí? Věřte nebo ne, je toho opravdu hodně.
Nerozbitná Motorola

Klepněte pro větší obrázekMobilní telefon Motorola i55sr je první telefon na Americkém trhu, který je vybaven softwarem založeným na platformě Java 2 Micro Edition, který umožňuje používat přímo v telefonu velké množství aplikací. Spousta programů je již součástí základního balení - kromě nástrojů pro práci (kalendář, kalkulačka, elektronická pošta, a další) si také můžete zahrát některou z her vytvořených společností Sega. Větší organizace si mohou přímo nechat zhotovit aplikace přizpůsobené potřebám jednotlivých zaměstnanců a pracovníků. Takto vytvořené programy lze používat na všech telefonech podporujích tuto technologii - nejste tedy do budoucna vázáni jednou značkou.

Co bychom nečekali

Novinkou v oblasti outdoorových telefonů je také hlasitá hands-free sada. Ta od Motoroly se pyšní tím, že ji lze s úspěchem používat i v místech s poměrně vysokou hladinou okolního hluku - například na stavbách. Ve stejném prostředí by mělo být možno telefon ovládat hlasovými povely bez použití rukou. Telefon funguje také jako dvoupásmová radiostanice (vždyť je to Motorola!) - v místě bez signálu tak můžete s ostatními majiteli stejného přístroje (nejsou-li příliš daleko) hovořit pouze stiskem jednoho tlačítka. Funkce vysílačky lze použít také v případě, že nepotřebujete kvalitu telefonního rozhovoru - ušetříte tak na poplatcích za hovorné.

Palec vám nezezelená

Motorola i55sr bude k dostání pouze v severní Americe a to ve dvou barevných kombinacích - žlutý telefon s černou gumovou obrubou a tmavě šedý telefon se světle šedou obrubou. K dispozici jsou také čtyři baterie rozličných kapacit a velikostí - například největší Li-Ion baterie dokáže udržet telefon až pět dní v pohotovostním režimu nebo přes čtyři hodiny hovoru. K dispozici je také externí klávesnice Motorola iBoard, kterou oceníte nejen při psaní textových zpráv, ale především při psaní delších e-mailů, při zadávání textu do kalendáře či při vyplňován rozličných formulářů.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon Motorola i55sr
  • Velikost: 133 x 52 x 34 mm
  • Hmotnost: 155 gramů
  • Pohotovostní doba: až 300 hodin
  • Doba hovoru: až 270 minut
  • Podporované funkce: J2ME, 2 pásmová radiostanice, hlasité hands-free, hlasové ovládání, odolná konstrukce
Diskuze (4) Další článek: Kámasútra: více ze života!

Témata článku: Motorola, Ostatní, Motor

Určitě si přečtěte