Netradiční spojení. Unihertz Titan je odolný smartphone s fyzickou QWERTY klávesnicí

Společnost Unihertz, která v našich končinách není tak známá, ráda přichází s telefony, které se v něčem odlišují. Předloni například přišla s modelem Jelly Pro, který se pyšnil titulem nejmenší smartphone s podporou 4G. Letos zkouší zajímavé spojení hardwarové klávesnice a vysoké odolnosti. Výsledkem toho je obrněný Unihertz Titan s hardwarovou QWERTY klávesnicí.

Telefon nabídne 4,5” IPS displej se čtvercovým poměrem stran a rozlišením 1 440 × 1 440 pixelů a samozřejmě je dotykový. Ovládat však půjde i skrze klávesnici, která bude podporovat dotyková gesta a skrývá v sobě i čtečku otisků prstů. Přesto ale telefon nabídne vysokou odolnost vůči vodě a prachu díky certifikaci IP67.

Větší rozměry telefon zužitkoval i pro umístění nadprůměrné 6 000mAh baterie. Tu půjde nabíjet jak kabelem, tak bezdrátově. Samozřejmostí je podpora LTE, NFC a nebude chytě ani jeden fotoaparát vzadu a na přední straně, kterým půjde telefon i odemykat. Konkrétní specifikace výrobce zatím neuvádí, jelikož telefon teprve čeká crowdfundingová kampaň na Kickstarteru.

Otázka je, jak velkou cílovku dokáže telefon zaujmout, jelikož obrněnci ani smartphony s hardwarovou QWERTY klávesnicí nepatří zrovna mezi velké masovky, ale třeba Unihertz překvapí. Do karet mu hraje hlavně cena, prodávat by se totiž měl jen za 199 dolarů (5 490 Kč).

Diskuze (16) Další článek: Přijde Note 10 na trh o něco později? Samsung snižuje výrobu Exynosů o 10 %

Témata článku: Android, Smartphony, QWERTY, Outdoor, Voděodolnost, Zvýšená odolnost, Vodotěsnost, Klávesnice, Kickstarter, Titan, Vysoká odolnost, Spojení, Klávesnice QWERTY, Telefon, Odolnost


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10

RECENZE: Samsung Galaxy A40. Seznam má svůj první smartphone. Co to vlastně znamená?

RECENZE: Samsung Galaxy A40. Seznam má svůj první smartphone. Co to vlastně znamená?

** Samsung v ČR prodává hned dvě varianty smartphonu Galaxy A40 ** Jedna z nich je i speciální Seznam.cz Edition ** Rozdíly jsou u obou variant pouze v aplikační výbavě, recenze tedy, až na malé drobnosti, platí pro obě varianty

Martin Chroust | 32

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

** Tohle je vrchol mezi sportovními hodinkami. ** Forerunner 945 umí prakticky vše, co se sportovního měření týká. ** Navíc jsou lehké a potěší i výdrž kolem 30 hodin při zapnuté GPS.

Pavel Tomek | 24