Nevěřím svým očím podruhé: Doom na Nokii 7650!

Už při hraní Dooma na Nokii 9210 jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Co se ale nestalo: WildPalm dokázal udělat předělávku této hry i na Nokii 7650, resp. 3650. A to včetně lepšího vykreslování obrazu či zvuku. A co byste řekli na deathmatch přes Bluetooth?
Nevěřím svým očím podruhé: Doom na Nokii 7650!

Opravdu jsem tomu zpočátku nechtěl věřit. Pak jsem si ale stáhnul z WildPalmu instalační soubory (je jich celkem šest), postupně je nacpal do 7650 a spustil hru. Ano, dámy a pánové, Doom se opět vrací a tentokrát i na zařízení, o němž bych to až dosud nepředpokládal.

Dooma asi všichni znáte. Ti dříve narození nechť vězí, že Doom byla na svou dobu (někdy před sedmi osmi lety, přesně si to už nepamatuji) špičková 3D akce, kdy hráč z vlastního pohledu chodil po bludištích a likdvidoval stovky nepřátel. Takový Unreal či Quake v mnohem méně dokonalejším provedení. Zatímco dříve jsme tuto hru hráli do úmoru na PC 386 a 486, dnes si ji můžeme zahrát i na mobilním telefonu. No není to neuvěřitelné?

  

Celá instalace je rozdělena na tyto soubory:

  • doom.sis - hlavní aplikace (169 kB)
  • doom-core1.sis - první část dat (520 kB)
  • doom-core2.sis - druhá část dat (484 kB)
  • doom-sounds.sis - podpora zvuku (když nebude instalována, nebude zvuk hrát; v shareware verzi je zvuk standardně vypnut)
  • doom-lev1.sis - levely 1-4 a 9 (není nutné instalovat, pokud je instalován soubor lev2)
  • doom-lev2.sis - levely 5-8 (není nutné instalovat, pokud je instalován soubor lev1)

  

Mějte na paměti, že pro instalaci je nutné maximálně uvolnit paměť, já pomazal vše, na co jsem přišel. Pro spuštění hry je nutné mít zhruba 1,5 MB volné paměti, jinak ji nespustíte; na webu výrobce dokonce píší 2,1 MB! Mimochodem, další verze hry bude podporovat deathmatch přes Bluetooth!

Poznámka: Nevýhodou Nokie 7650 je nedostatek paměti, která navíc nejde rozšířit. Pokud si nainstalujete Dooma, na další hry či programy rychle zapomeňte.

Celá hra je shareware, nicméně můžete si dokoupit Upgrade Pack za 10 dolarů, v němž získáte možnost hrát další typy her (Chainsaw Massacre, Killer Arsenal, God Mode), dále možnost hrát „naplacato“, tedy s mobilem otočeným o 90 stupňů. Rovněž si užijete zvuku (shareware verze je „hluchá“) či kvalitnějšího vykreslování pomocí bilineárního filtrování! V případě, že bude mít mobil nedostatek paměti, máte k dispozici funkci „quick reset“.

   
Rozdíl mezi standardním vykreslováním a bilinérním filtrováním.
Ano, není příliš patrný, ale rozdíly tu jsou.

 
Landscape Doom

Na závěr si dovolím už jen malou otázku: Kdepak je dnes Siemens, Sony Ericsson či Motorola?

Diskuze (44) Další článek: Tip, jak natvrdo resetovat Nokii 7650

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Hlavní aplikace

Určitě si přečtěte