Nevychovaným mobil zakázán II.

I mobily mají své příběhy, stejně jako jejich majitelé. V některých se sami uvidíte, jiným těžko uvěříte. Další příběh se stal na palubě letadla.
Tomáš Baránek: Seděl jsem na palubě letadla do Říma a protože eroplán ještě seděl na letišti, byl jsem napjatý jak letecká guma. Mramorový hlas z amplionů důrazně přikázal vypnout mobily a další zařízení: mobil jsem tedy vypnul a protože jsem strašpytel, pro jistotu jsem navíc vyňal akumulátor a dal jej do protější kapsy. Uff, teď jsem snad v bezpečí. Cestující zírali do novin, nebo spali, a já je napodoboval.

Pak letadlo začalo hvízdat a čumák se mu zvedl. Najednou komusi zazvonil mobil nad hlavou. Cestující ale klidně zírali do novin, nebo spali. Mobil zvonil, a letadlo se chvělo v úhlu 45 stupňů, mobil stále zvonil a já se vařil v potu (100 stupňů). Asi v jedenácti kilometrech jsem se probral. Mobil už nebylo slyšet: byl jsem asi v nebi.

Ozval se přívětivý kapitánův hlas: vítám vás na palubě pravidelné linky Praha-Miláno... Prudce jsem zvedl hlavu a začal se rozhlížet. Cestující zírali do novin, nebo spali. Slyšel jste, povídám sousedovi: prý letíme do Milána! Soused se mile usmál, ale neřekl nic. Ani ten za mnou, ani dáma přede mnou. Zkontroloval jsem letenku: Řím - a přinutil se tedy myslet si, že se mi to jen zdálo.

Po dvaceti minutách jsem si odskočil na toaletu; když jsem ji opouštěl, z pilotní kabiny se ozýval smích. To nemyslíte vážně, povídá jeden z pilotů, já si do teď myslel, že letíme do Milána! Kabina znovu explodovala smíchy a nejvíce se smála letuška, která se zřejmě přišla zeptat, proč jsme slítli z cesty. Během mého klopýtání zpět do křesla smrti se letadlo na chvíli naklonilo doleva a vrátilo do původní polohy.

Co dodat. Svůj hraniční zážitek považuji za přímý důkaz vlivu mobilního telefonu na lidský mozek. Otázkou ovšem je, zda mám na mysli mozek kapitána, nebo svůj.

Diskuze (2) Další článek: Na co se nejčastěji ptáte v Mobilitách II.

Témata článku: Ostatní, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34