New Telekom nabízí telefonování úplně zadarmo

Společnost New Telekom nabízí službu s názvem MaxiTele, která umožňuje telefonovat zadarmo. Může jít o libovolné hovory na pevné či mobilní sítě v ČR i v zahraničí. K tomu všemu navíc od vás nevyžaduje žádné závazky, vůbec nic. Zavolat si můžete klidně hned.
New Telekom nabízí telefonování úplně zadarmo

Volejte zdarma – zaplatí za vás jiní

Obchodní model, který New Telekom používá pro volání zdarma, není v České republice neznámý. Používá ho již Eurotel pro své SMS zaslané z internetu – je to reklama. Podobně jako v internetové textovce Eurotelu dostanete reklamní text, tak při volání zdarma s New Telekomem musíte vyslechnout reklamu. Doba hovoru je pak omezena podle destinace, do které voláte, a to podle následujícího klíče.

pevné sítě v ČR

120 sekund

mobilní sítě v ČR

30 sekund

zahraniční sítě – tarif 1 

120 sekund

zahraniční sítě – tarif 2

60 sekund

Tarif 1: Austrálie, Belgie, Dánsko, Francie, Irsko, Itálie, Kanada, Německo, Nizozemsko, Rakousko, Singapur, Španělsko, Švédsko, USA, Velká Británie

Tarif 2: Andorra, Argentina, Estonsko, Finsko, Hong Kong, Chile, Chorvatsko, Island, Izrael, Japonsko, Jižní Korea, Kokosové Ostrovy, Kypr, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Maďarsko, Malajsie, Monako, Norsko, Nový Zéland, Polsko, Portoriko, Portugalsko, Rusko, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Švýcarsko, Taiwan, Vánoční Ostrovy

To nemůže fungovat

Princip, na kterém služba MaxiTele (www.maxitele.cz) funguje, je vcelku jednoduchý a legální. Zákazník vytočí z pevného telefonu číslo 822 111 222. Lze na něj volat pouze z pevných sítí a zcela zdarma. Jedná se o telefonní číslo vyhrazené dle číslovacího plánu pro služby s Virtuální volací kartou, což nijak neodporuje využití, které pro tuto linku zvolil New Telekom.

Po vytočení jste požádání o zadání čísla, na které budete chtít telefonovat (je potřeba tónová volba) a následně vás hlas upozorní, že nyní si musíte vyslechnout reklamu. Trvá kolem dvaceti sekund, jde vlastně o rozhlasový spot, a pak pokračuje vytáčení. Příchozí hovor se volanému hlásí jako byste volali přímo ze svého čísla. Po uplynutí doby, na kterou máte nárok, se hovor automaticky ukončí. Před ukončením se ozve krátká hláška: „Konec.“

New Telekom – obrat o 180 stupňů

Společnost New Telekom má za sebou poněkud neblahou minulost, kdy podnikala v rozporu s nařízeními ČTÚ a své podnikání musela velice záhy ukončit (viz tento a tento článek). Nyní se však, zdá se, poučila z předchozích chyb a služba MaxiTele v novém je již z pohledu číslovacích plánů a licencí v pořádku.

MaxiTele si určitě najde své zákazníky. Otázkou však je, jak dlouho bude poskytována, neboť na stránkách www.maxitele.cz se píše, že se jedná o zkušební provoz.

Diskuze (106) Další článek: Yakumo delta 300 GPS: kompletní kapesní navigátor

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Portoriko, Telekom, Telefonování, Tónová volba, Telefon


Určitě si přečtěte