Neznámí výrobci: Bellwave – je Asie skutečně napřed?

Stále více asijských telefonů se dostává i do Evropy a čistě evropských výrobců již mnoho nezbývá. Kam se u nás bude v této situaci ubírat vývoj mobilů? Lecos by nám mohly naznačit produkty korejského výrobce Bellwave.
Neznámí výrobci: Bellwave – je Asie skutečně napřed?
Kapitoly článku

Jediným větším evropským výrobcem mobilů, který nemá asijského vlastníka, zůstává už jen finská Nokia. Panují proto obavy, že se vývoj mobilních telefonů v našich končinách začne ubírat jiným směrem než doposud. Stejně jako v minulosti se proto pojďme podívat, co mohou asijští výrobci nabídnout. Zastavíme se u jihokorejského, tentokrát opravdu neznámého výrobce Bellwave

Je mu šest a kousek

Společnost Bellwave byla založená v září 1999 a sídlo si zřídila v jihokorejské metropoli Soulu. Od začátku se specializovala výhradně na bezdrátovou komunikaci - vyrábí modemy pro připojení do mobilních sítí a samozřejmě mobilní telefony. Firma se chlubí tím, že její produkty se vyznačují vysokou kvalitou, inovativností, nabízí širokou škálu moderních funkcí a především se dají pořídit za přijatelné ceny.

Mobily od této firmy jsou určeny jednak pro sítě GSM, ty fungují v pásmech 900 a 1800 MHz, a pak pro asijské sítě CDMA. Nejprve se podíváme na ty, které mohou fungovat i v našich končinách.

Spousta lehkých lowendů

Bellwave nabízí poměrně širokou nabídku véčkových mobilů nižší třídy. Dělí je do skupin, které se od sebe liší především designem. Poznáte je podle odlišných písmen v názvu. Drobné rozdíly jsou i ve funkcích. Modely řady P se vyznačují nízkou hmotností a jednoduchým, ale líbivým vzhledem, postrádají však například barevný displej a spoustu dalších funkcí. Telefony s označením ST udělají radost zájemcům o velmi tenká véčka, řada BD pak přináší do nižší třídy kvalitní displeje.

Do řady P patří ty skutečně nejjednodušší přístroje, které zaujmou jedině vzhledem. Model P3, který je velmi oblíbený v Číně, byl za svůj design dokonce nominován na ocenění na veletrhu CeBIT. Že ani další modely této řady nemají interní anténu, se v asijských končinách evidentně nesetkává s takovou nelibostí jako u nás. Viditelná anténa tedy nechybí ani u modelů P2, P7 a P11. Kromě vzhledu jsou oblíbené také kvůli nízké tloušťce a hmotnosti, která se pohybuje kolem 70 g.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
P2 • P3 • P7 • P11

Písmeny ST začínají tři modely z nabídky Bellwave – ST11, ST12, ST13. Všechny jsou opět véčkové konstrukce a jejich tloušťka nepřekračuje 20 mm. Vzhled by je možná řadil přinejmenším do třídy střední, z funkcí však opět mají jen ty základní. Vnitřní displej zobrazuje pouze odstíny šedi, vnější dokáže zobrazit nejdůležitější informace sedmi barvami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
ST11 • ST12 • ST13

Až v nových modelech řady BD najdeme lepší displeje. Starší přístroj BD10 má sice jen černobílý, u BD20 však již vnitřní zobrazí až 65 536 barev, vnější pak 256 barev. U BD30 je navíc anténa schovaná dovnitř přístroje, BD38 pak představuje už jen kosmetické úpravy. Datové funkce však stejně jako u předchozích řad stále chybí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
BD10 • BD11 • BD12

I pro ty náročnější

Velké množství lowendových modelů pro zájemce o telefony bez zbytečných funkcí neznamená, že Bellwave zapomněl na ty, kteří ocení mobilní fotoaparát, podporu paměťových karet, přehrávání MP3 nebo kvalitnější displej. I ve vyšší třídě výrobce rozlišuje několik řad. Nejvíce se vymyká řada EMOS - jedná se totiž o označení pro jediné dva telefony klasické konstrukce, se kterými se v Asii setkáte jen minimálně. Řada X přináší lepší a větší displeje, novější modely řady NEO přidávají navíc megapixelový fotoaparát.

Řada EMOS obsahuje pouze dva mobily – EMOS100 a EMOS200 (občas se uvádí E108 a E208). Oba spojuje klasická konstrukce a liší se od sebe jen v barevném provedení. Telefony mají čtvercový displej, který zobrazí až 65 536 barev, a fotoaparát s rozlišením VGA. Jako přehrávač MP3 nejsou vhodné. Podobné parametry mají i modely z řad S a CL, u nich se již jedná o véčkovou konstrukci, RL jsou pak velmi stylové telefony.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
EMOS200 • S6 • CL100 • RL110


Ve druhé kapitole budeme pokračovat v průzkumu vybavenějších telefonů, nezapomeneme na CDMA asijskou produkci a ukážeme si i výhradně dětský mobil
Kapitoly článku

Témata článku: Ostatní, Asie


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 16

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 8

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136