Neznámí výrobci: Pantech - véčka a špičkové displeje

Naše cesta za méně známým výrobcem povede opět do Asie. Mezi modely společnosti Pantech jsou téměř samá véčka s velice kvalitními displeji a zajímavým, netradičním designem.
Neznámí výrobci: Pantech - véčka a špičkové displeje

Opět z Koreje

Po čase se opět podíváme za jedním, pro nás exotickým výrobcem. Tentokrát zamíříme do Koreje, a to přímo do hlavního města Soulu. Firma Pantech byla založeny v březnu roku 1991. Od začátku byly oborem firmy telekomunikace. Pantech začal nejprve s výrobou pagerů a poté přešel na vývoj a výrobu součástek k mobilním přístrojům. Certifikaci k výrobě mobilních telefonů GSM jako takových získal v roce 2000 a první produkty byly představeny o rok později v červnu 2001. V tomtéž roce došlo k vzniku blízké spolupráce s firmou Curitel, přesněji, firma Pantech k sobě společnost Curitel přibrala. Od té doby obě firmy své spotřebitele trochu matou tím, že produkují mobilní telefony pod značkou jedné nebo druhé společnosti, popř. obojí. Tentokrát se zaměříme výhradně na značku Pantech, modelům pod značkou Curitel, či Pantech-Curitel se budeme věnovat někdy příště.   

Zajímavé u firmy Pantech je, že telefony pro CDMA, které patří také mezi její produkty, začala firma vyrábět mnohem dříve, než telefony pro GSM. Bylo to už v roce 1997. U nás a v celé Evropě zatím oficiální zastoupení firmy Pantech chybí a kupodivu je tomu stejně tak i na americkém kontinentě včetně USA. Firma Pantech má zastoupení pouze v Číně, Indii, Rusku a na Středním východě. Její mobilní telefony jsou však velice atraktivní a také patřičně vybavené, jak se na mobily korejské produkce sluší.   

Displeje s velkým D 

Podobně jako jiné asijští výrobci mobilních telefonů má i Pantech drtivou většinu telefonů véčkových. Tento příznak je zde narušen jediným telefonem klasické konstrukce. Plejáda véček firmy Pantech je ale velmi pestrá, véčka jsou řešena nápaditě a designéři se nebáli ani barev. Klasických stříbřitých véček tu najdeme jen poskrovnu. Jako první vzorek z portfolia Pantechu si představme model, o kterém jsme už zde na MobilManii před časem psali. Jedná se o model GI100, který se do širšího povědomí zapsal funkcí, která dokáže rozeznávat otisky prstů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hranaté véčko GI100 s identifikací otisků prstů

Mobil GI100 je duální hranaté véčko o rozměrech 82 × 40 × 23 mm a hmotnosti 82 gramů. Má dva aktivní barevné displeje, které zvládnou shodně zobrazit až 262 tisíc barevných odstínů. Velký vnitřní displej nabízí rozlišení 128 × 160 bodů. Má vestavěný digitální fotoaparát s rozlišením 1,3 megapixelu, dále pak disponuje pamětí až 256 MB, což je opravdu slušné. Paměť lze použít také k ukládání videosekvencí o délce až 30 minut nebo k uchování až 2,5 hodiny hlasových záznamů. Kromě toho telefon nabízí GPRS třídy 10, podporu Javy nebo wap 1.2.1.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pantech G670 ve stříbrné a červené verzi

Další podobně vybavený telefon nese označení G670. Rysy tohoto modelu jsou poněkud zaoblenější než u předchozího modelu, ale vlastnosti jsou až na detektor otisků prstů v jádru podobné GI100. Rozměry véčka jsou 80 × 40 × 21mm a váží 85 gramů. Telefon má dva displeje a oba zobrazí 262 tisíc barev. Zajímavý je fakt, že podle údajů výrobce mají oba displeje rozlišení 128 × 160 obrazových bodů. Vnitřní displej je však větší. Najdete tu vestavěnou VGA kameru, vnitřní paměť 1,8 MB, Telefon dále nabídne polyfonní zvonění o 64 hlasech, wap 1.2.1, je tu podpora Javy nebo GPRS třídy 10.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
A další hranaté véčko Pantech G500

Další velice atraktivní véčko je duální mobil G500. Je podobně hranatý jako model GI100, je ale při rozměrech 85 × 41 × 22 mm a hmotnosti 90 gramů o něco málo větší a těžší. Má také dva displeje, které umí 262 tisíc barevných odstínů. Vnitřní displej má rozlišení 128 × 160 a vnější 128 × 128 obrazových bodů. Zbytek funkcí je stejný jako u modelu G670, jen uživatelská paměť 2,5 MB je o něco větší a je tu jen GPRS třídy 8.


V další kapitole se podíváme na levnější véčka a také jeden telefon klasické konstrukce. 

Témata článku: Pantech, Displeje, Duální mobil, Displej, První vzorek, Pluto, Pant, Úplný závěr


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82