Neznámí výrobci: Sendo – chytrý mobil, klasika i véčka

V seriálu, ve kterém představujeme méně známé značky, se tentokrát podíváme do Evropy: na společnost Sendo. Mezi jeho modely najdete symbianový mobil, véčka s integrovanou anténou i low-endy s barevnými displeji.
Neznámí výrobci: Sendo – chytrý mobil, klasika i véčka
Kapitoly článku

V předchozích článcích o neznámých výrobcích mobilních telefonů jsme třikrát zavítali do Asie. Tentokrát nepůjdeme tak daleko a zůstaneme dokonce i v Evropě. Přehoupneme se jen přes kanál La Manche a zastavíme se ve Velké Británii u výrobce Sendo. Oproti předchozím výrobcům je Sendo u nás známější, což plyne hlavně z evropského původu firmy.

Z nitra mlhavé Anglie

Britská firma Sendo byla založena v roce 1999 a v porovnání s jinými korporacemi tedy patří k těm velmi mladým. Sídlo firmy najdete v Birminghamu. Dnes má firma svoje pobočky kromě Evropy i v Asii a Americe. Více než na volný trh se zaměřuje na dodávání mobilních telefonů operátorům po celém světě. Telefony dokáže přizpůsobit jejich požadavků. Týká se to jak vnějšího designu, tak i uživatelského prostředí a funkcí. Sendo konkrétním operátorům na požádání připraví zázemí pro implementaci jejich vlastních funkcí a služeb.

Telefony Sendo mají ve své nabídce např. mobilní operátoři O2, Vodafone nebo Virgin Mobile a ještě mnoho dalších z USA nebo Dálného východu. Seznam operátorů a oficiálních dodavatelů telefonů Sendo řazený podle zemí najdete třeba na stránkách firmy. Při výrobě Sendo spolupracuje např. se společnostmi Celestica, Texas Instruments, Symbian nebo Nokia Mobile Software. Zajímavostí je, že Sendo se výrazně angažuje v motocyklovém sportu spoluprací s týmem Ducati. Pokud by vás toto téma zaujalo, na této stránce najdete podrobné informace o jednotlivých závodech a také řadu fotografií.  

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Propagační fotografie spolupráce Sendo - Ducati

Přestože se Sendo na trhu s mobilními telefony pohybuje pouze několik let, má na svém kontě řadu zajímavých modelů. A i když jich nejsou právě kvanta – co taky chtít za pouhých pět let – najde se mezi nimi dokonce i zástupce chytrých telefonů.

Modelů méně, ale stojí za to

Vlajkovou lodí firmy Sendo je chytrý telefon s prostým označením X. Jedná se o dobře vybavený fotomobil klasické konstrukce s rozměry 110 × 49 × 23 mm a hmotností 124 gramů, který pracuje s operačním systémem Symbian Series 60. Na přední straně telefonu je veliký aktivní displej s rozlišením 176 × 220 obrazových bodů, který dokáže zobrazit 65 tisíc barev.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chytrý mobil Sendo X z různých stran

K bohaté výbavě telefonu patří vestavěný fotoaparát s bleskem, který dokáže natáčet i video a disponuje čtyřnásobným digitálním zoomem. Pořízené fotografie nebo video můžete pohodlně ukládat do dostatečně velké uživatelské paměti 32 MB a dalších 32 MB je k dispozici jako systémová paměť. Pokud by i to bylo málo, je možné použít paměťovou kartu SD nebo MMC. Z dalších funkcí je třeba vyzdvihnout možnost hlasového záznamu, přehrávání MP3 a polyfonní vyzvánění se 64 hlasy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek   
Další pohledy na mobil Sendo X • zajímavé příslušenství: USB kolébka a přídavná klávesnice

Pokud jde o data, najdete v telefonu Bluetooth, infraport, USB, wap 2.0, nebo GPRS v konfiguraci 4+1 (třída 8). Dále je tu webový prohlížeč s podporou XHTML a e-mailový klient. Za pozornost stojí také příslušenství, mezi které patří kromě handsfree sluchátka a USB kolébky také plnohodnotná klávesnice pro rychlé psaní SMS a e-mailů.

Sendo X se v Evropě začalo prodávat loni v červnu za cenu cca 500 eur. Pokud by vás tento telefon zajímal více, přečtěte si o něm podrobněji třeba v tomto článku. Zkušenosti uživatele pak najdete v jednom z článků naší loňské soutěže Můj mobil.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vkládání paměťové karty • propagační fotografie

Dalším z modelů firmy Sendo patří další klasický model s označením P600. Jedná se o model s integrovaným VGA fotoaparátem. Mobil má rozměry 108 × 45 × 20 mm a hmotnost 87 gramů, je tedy velmi lehký. Má čtvercový pasivní displej s rozlišením 128 × 128 pixelů, který dokáže zobrazit až 65 tisíc barev.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sendo P600 z různých stran

Tvar telefonu není nijak převratný, může na první pohled trochu připomínat třeba Alcatel OT756 nebo Nokii 2600. Oproti posledně jmenované mu telefonu je ale Sendo P600 lépe vybaveno. Má k dispozici 3,7 MB uživatelské paměti, může využít GPRS třídy 8 nebo wap 2.0. Obsahuje také podporu Javy.

Na řadě je model S600, který je předchozímu modelu velice podobný, a to jak funkčně, tak i designem. Má naprosto stejné rozměry 108 × 45 × 20 mm, ale je o něco lehčí – váží pouhých 83 gramů. S předchozím modelem má Sendo S600 společný i displej a ostatní funkce. Rozdíl je jen v řešení klávesnice. U tohoto modelu jsou tlačítka více oddělena od sebe. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sendo S600


Ve druhé kapitole najdete véčka s integrovanou anténou a jiné modely firmy Sendo

Témata článku: Oficiální dodavatel, Chytrý mobil, Barevný model, Propagační fotografie, Britská firma, Mobil, Chytrý, Klasik, Chybějící možnost, Sen, Send


Určitě si přečtěte

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 8

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 16

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 6

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 11

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 4

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11