Nokia 2100: ještě větší lowend než Nokia 3310

Popravdě řečeno, Nokia nikdy neměla ryzí lowendový mobil. Takový, který by uměl jen volat a posílat zprávy. Od včerejška ho už ale má a zdá se, že je docela podobný Sony Ericssonu T100.
Nokia 2100: ještě větší lowend než Nokia 3310

Ačkoliv Nokia včera zveřejnila velké obrázky všech uvedených mobilů, model 2100 chybí. Proto nelze dost dobře popsat vzhled, k dispozici je totiž je jedna malá fotografie, kterou vidíte níže. Vpravo je pak obrázek s detaily; oba jsou z prezentace mobilu na webu Nokie.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Jak jsem napsal již v úvodu, Nokia 2100 je mobil s nejméně funkcemi a je určen pro takové, kteří si myslí, že nevyužijí všechny funkce modelu 3330. Nokia sama tyto potenciální zákazníky nazývá prvouživateli, jsou to ti, kteří ještě neměli žádný mobilní a zejména pak mladší část populace. Podle informací jsou totiž kryty výměnné a na zadní si můžete přidat svoji fotografii nebo jiný obrázek po vzoru Panasonicu GD 67.

Pro běžné uživatele

Mobil je docela hranatý a částečně mi připomíná Sony Ericsson T600 a T100. 2100 není ani nijak zvlášt velká, ani malá, ani těžká, ani lehká, rozměry i hmotnost je na současné poměry průměrná. Displej je samozřejmě černobílý, aby mobil nebyl příliš drahý, nicméně je podsvícen bílo barvou, která je známkou jakéhosi luxusu. Na každý pád to vypadá lépe, než kdyby byla barva zelená nebo oranžová. Je zajímavé, že jako lowendový mobil nepoužívá 2100 NaviKey, ale běžné ovládání; že by uživatelům nevyhovovalo? Z obrázků není patrné, zda je klávesnice pryžová nebo plastová, nicméně vzhledem k určení bych se přikláněl spíše k té pryži.

A jaké má mobil funkce? Inu velmi základní: umí volat a psát textové zprávy. Podle webu se nezdá, že by 2100 měla paměť na textovky, nicméně pro telefonní čísla tu máte dvě stovky míst, nechybí T9 a podle všeho bude i česká. Zprávy bude možné posílat i na skupiny, připadně si budete moci s někým pokecat přes SMS chat. Zvonění je samozřejmě běžné, ne vícehlasé. V mobilu je uloženo 35 melodií, předpokládám, že půjde o běžné melodie, s jakými se v mobilech Nokie setkáváme už delší dobu. O skupinách volajících a profilech vyzvánění rovněž Nokia nehovoří.

Mobil má opakovaný budíček, za což Nokii chválím a pěji na ni ódy - trvalo to, než se tato funkce stala v jejích mobilech běžnou. Pro zapomnětlivé je tu jednoduchý upomínkovač, kalkulačku, stopky a šetřiče displeje. Pokud se budete nudit, můžete si zahrát hada, piškvorky a střilečku. Jak sami vidíte, žádný WAP, žádné GPRS či infra, ale jen pár obyčejných funkcí pro volání. Kdo více nepotřebuje, tomu bude mobilů vyhovovat.

Ve zkratce:

 • Mobilní telefon Nokia 2100
 • Rozměry: 105,5 x 44,2 x 20,5 mm
 • Hmotnost: 84,5 g
 • Sítě: 900/1800 MHz
 • Pohotovostní doba: 50-150 hodin
 • Doba hovoru: 2-3 hodin
 • Baterie: 720 mAh Li-Ion
 • Displej: 96 x 65 bodů, bílé podsvícení
 • Paměť: 200 míst pro čísla
 • Zvonění: 35 melodií
 • Funkce: kalkulačka, budík, stopky, spořiče, tři hry, upomínky 
Diskuze (38) Další článek: Nové příslušenství od Nokie: foťáček, špionážní kamera a hrající dobíječka

Témata článku: Nokia, Lowend, Nokia 2100, Nokia 3310, Sony Ericsson T600

Určitě si přečtěte