Nokia 3350 – svěží novinka z dálného východu

Nová Nokia 3350 s sebou přináší mnoho novinek, díky kterým nechává předchozí model 3330 daleko za sebou. Nový vzhled a vylepšené funkce, to je nová Nokia 3350. Přinášíme vám exkluzivní informace a fotografie.
Nokia 3350 – svěží novinka z dálného východu

Je jaká je...

Nová Nokia 3350 pokračuje v cestě oblého designu, kterou kdysi započala Nokia 3310. Oproti ní však oplývá novou klávesnicí, která má v horní části efektně prosvětlené kurzorové klávesy, a podstatně nižší hmotností, kterou se podařilo snížit (hlavně díky baterii) na přijatelných 108 gramů, což je o 25 gramů méně než u modelů 3310 a 3330. Telefon disponuje samozřejmě všemi funkcemi jako jeho předchůdce (včetně hlasového ovládání, vlastního telefonního seznamu a profilů) a přidává funkce nové (viz níže). Stejně jako jeho sourozenci je duální a je určen pro sítě GSM 900/1800 MHz. V současné době vstoupil na asijský trh a ještě není jasné, zda se bude prodávat v Evropě nebo ne. I tak je ale možné, že se s ním v našich končinách možná již brzy setkáme, podobně jako třeba s Motorolou Accompli 6188 nebo některými dalšími nepříliš běžnými telefony.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Buďte originální!

Nokia staví svou obchodní strategii u nejnižší třídy telefonů především na originalitě. Na výměnné kryty, loga a vyzváněcí melodie jsme si u Nokie již zvykli, ale nová 3350 šla ještě mnohem dál. Nyní si totiž můžete všechny obrázky kreslit přímo v telefonu pomocí vestavěného obrázkového editoru. Ten umožňuje nakreslit logo operátora nebo profilu, či obrázek, který pak odešlete jako obrázkovou SMS. Kromě toho si můžete obrázek do své Nokie stáhnout i přes WAPový prohlížeč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Další, velice potěšující, novinkou je možnost změny tónu upozornění na zprávu, včetně možnosti přidělení vlastní melodie. Ačkoliv je to u ostatních telefonů celkem běžná funkce, tak u Nokie 3xxx se jedná o něco nového. Nově také zmizel hlavní znak nejnižší řady telefonů Nokia, tedy NaviKey. Místo něj naleznete čtyři ovládací tlačítka podobně jako tomu je u Nokie 8310.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Co přibylo oproti modelu 3330

Když přišla na trh Nokia 3330, tak s sebou příliš nového nepřinesla. U Nokie 3350 je to však již poněkud jiné. Pravděpodobně nejzajímavější novinkou je (konečně) Li-Ion akumulátor, který podle údajů výrobce udrží nový telefon při životě celých 260 hodin v pohotovostním režimu a nebo 285 minut při hovoru. Další novinkou jsou nové hry Dance2Music (figurka, která tancuje podle melodie), Link5 (piškvorky) a Magic Draw (losování čísel). Ty staré tam samozřejmě zůstaly.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vylepšení se dočkal také WAPový prohlížeč, který nově podporuje WAP 1.2 a nově v něm přibyla možnost ukládání záložek (bookmarků), které pak můžete odeslat svým přátelům pomocí SMS. Kromě samotného vylepšení WAPového prohlížeče však přichází i výše zmiňovaná možnost stáhnutí dalších obrázků. Stejně tak je možné z WAPu stahovat další úrovně her. Oboje najdete na WAPových stránkách, které pro tento telefon zřídila Nokia.

Klepněte pro větší obrázek

Další příjemnou novinkou jsou změny u časových funkcí. Nově totiž přibyl spořič obrazovky, který umožňuje zobrazit aktuální čas přes celý displej v podobě analogových či digitálních hodin (to už ale nabízí dávno Siemens). Spořiče obrazovky vůbec doznaly poměrně velkých změn, a tak se u nové 3350 setkáte s nepřeberným množstvím nových animací, které mohou zaměstnávat displej vašeho telefonu ve chvíli, kdy se mu zrovna nevěnujete. Kromě toho však přibylo také dalších 8 obrázkových zpráv, přičemž další obrázky si můžete nakreslit přímo na telefonu a nebo je stáhnout přes WAP.

Ve zkratce

  • Mobilní telefon Nokia 3350
  • Rozměry:113×48×22 mm
  • Hmotnost: 108 g
  • Sítě: EGSM 900 a 1800 MHz
  • Baterie: Li-Ion
  • Pohotovostní doba: 55 – 260 hodin
  • Doba hovoru: 160 – 285 minut
  • Displej: 5 řádků
  • Paměť: 100 místo pro telefonní čísla
  • Další funkce a vlastnosti: časové funkce, budík, odpočítávání, stopky, možnost nahrát logo a zvonění, obrázkové zprávy, chat, T9, předdefinované smajlíky, dlouhé SMS (460 znaků), animované spořiče obrazovky, editor obrázků, osm her (možnost stáhnout nové levely), kalkulačka, WAP (14,4 kb/s), profily vyzvánění, vibrace

Poděkování: Na závěr článku bychom rádi poděkovali našemu kolegovi Paulu Mattovi z Hong Kongu, který nám dodal exkluzivní fotografie a informace. Zároveň prosím omlouvte sníženou kvalitu fotografií.

 

Diskuze (95) Další článek: Vyzkoušejte si komunikátor Motorola Accompli 008: zadarmo

Témata článku: Nokia, Nokia 3310, Nokia 3330, Východ, Běžná funkce, Novinka


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15