Nokia 4.2 je nenápadný smartphone nižší třídy, který se chce odlišit od konkurence

Nová Nokia 4.2 je poměrně nenápadný smartphone nižší střední třídy, který se v uplynulých dnech začal prodávat i na českém trhu. Výrobce HMD Global se rozhodl, že u nás nabídne pouze černou variantu v provedení 3 + 32 GB za 4 999 Kč.

Telefon není přerostlý a se svými zaoblenými hranami a nepřečnívajícím fotoaparátem vypadá elegantně. To by se mohlo líbit hlavně konzervativněji laděným uživatelům. Záda jsou ze skla a mají se stejně jako displejová strana tendenci umazávat. Rámeček má povrch z plastu, ale na celkové pevnosti konstrukce se to nijak negativně neprojevuje.

Využití ve firemním segmentu

Displej má výraznější spodní bradu a kapkovitý výřez na selfie kameru. Škoda, že výrobce použil jen HD rozlišení – čínská konkurence v této cenové hladině dokáže nabídnout Full HD. Také osazený procesor Snapdragon 439 svědčí o zařazení do nižší třídy a výše uvedená porce paměti to jen potvrzuje.

Nokia 4.2 se chce od konkurence odlišit diodou instalovanou do odemykacího tlačítka, což je sice vizuálně zajímavé, ale z praktického hlediska je stále pohodlnější mít na očích drobnou diodu nad displejem. Dalším specifikem je samostatné tlačítko pro Google Assistant, ale tuto drobnost asi ocení více ty národy, v jejichž jazyku už je asistent schopen plně komunikovat.

Další, již klasickou vlastností smartphonů Nokia je použití čistého Androidu 9 Pie a zařazení do programu Android One. Zároveň je Nokia 4.2 schválena i pro použití ve firemním segmentu a najdeme ji tedy v seznamu zařízení Android Enterprise Recommended. Právě pro firmy by novinka mohla posloužit jako relativně levný zaměstnanecký telefon. Koncový uživatel, jenž Enterprise program nevyžaduje, najde na trhu za danou cenu i lépe vybavené modely.

Nokia 4.2
rozměry a hmotnost: 149 × 71 × 8,4 mm, 161 g
displej: 5,7", kapacitní TFT LCD, 720 × 1 520, 295 PPI
sítě: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA, LTE (150|50 Mb/s)
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS
paměť: 32 GB, microSDXC (400 GB), RAM: 3 GB, baterie: 3 000 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 439 (8× Cortex-A53, 2 GHz, 12nm)
operační systém: Google Android 9 (Pie)
fotoaparát: 13MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk
50 %
vybavenost
4,4/6
výhodnost
cena: 3 324 Kč5 018 Kč

Diskuze (1) Další článek: Za rok by v ČR mohly být první 5G sítě. Dražební část aukce má proběhnout v lednu

Témata článku: Nokia, Smartphony, Android One, Google Assistant, Nižší třída, HMD Global, Preview, Nokia 4.2, Třída, Global, HMD, Displej, Segment, Škoda, Seznam zařízení, Konkurence, Enterprise, Nízká třída, Dioda, Tlačítko, Kter, Porce


Určitě si přečtěte