Nokia 6100: pro ty, co si nepotřebují nic dokazovat

Náročný uživatel nemusí vždy ocenit avantgardní design mobilu Nokia 7210 a proto se v nabídce finského výrobce objevuje další mobil - Nokia 6100. V malém kabátku mobilu se ukrývá spousta funkcí.
Nokia 6100: pro ty, co si nepotřebují nic dokazovat

Nokia 6100 nebyla včera takovým překvapením, neboť jsme ji očekávali, což dokazuje první informace na českém internetu, které jsme vám přinesli dříve.

Její cílovou skupinou budou nároční uživatelé, kteří si nepotrpí na extravaganci, ale raději preferují solidní vzhled, ruku v ruce s dostatečným vybavením. Můžeme prohlásit, že kromě technologie Bluetooth nabízí telefon snad vše myslitelné.

Jak to vypadá uvnitř

Rozměry mobilu Nokia 6100 jsou velmi malé až kolibří a telefon se tak řadí mezi nejmenší modely značky Nokia. Přesto nebude primárně určen ženám, jak by se dalo předpokládat, ale mužům. Barevným displej s rozlišením 128 x 128 pixelů a kvalitami 4 096 barev přímo vybízí k nejrůznějším multimediím. Když opomeneme barevné tapety, menu a spořiče displeje, tak se musíme logicky dopátrat multimediálních zpráv MMS. Jedna MMS je omezena velikostí 30 kB, čímž se jich do sdílené paměti o velikosti 725 kB vejde dostatek. Tedy pokud zanedbáte jiné funkce telefonu, které si rovněž nárokují nějaký ten prostor v paměti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Paměť telefonu pojme až 300 kontaktů a 150 textovek. Telefon samozřejmě podporuje také dlouhé textovky (až tři spojené), ale těch potom logicky pojme méně. Paměť dále budou okupovat také obrázky (10 +35) a vyzváněcí melodie (20 polyfonních a 10 klasických). Největším „žroutem“ však budou Java aplikace. Jedna aplikace je naštěstí omezena velikostí 64 kB a proto jich telefon pojme až 6, přičemž tři už jsou předinstalovány. Jedná se konvektor jednotek, světový čas a hra – šachy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Stahování nových aplikací, obrázků a melodií se bude uskutečňovat výhradně skrze WAP. Prohlížeč je ve verzi 1.2.1 a pro připojení využívá služeb GPRS nebo klasických dat CSD. Rychlejší HSCSD přehlíží. Díky novému rozhraní Pop-Port můžete k telefonu připojit třeba včera představenou kamerku HS-1C a pořízené snímky odesílat pomocí MMS zpráv.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nokia 6100 je očesaným modelem 6610 o rádio a s jiným, dle mého názoru hezčím vzhledem. Telefon najdete na pultech obchodů v prvním čtvrtletí příštího roku a cenu předpokládáme na stejné úrovni jako u mobilu Nokia 7210 či o něco nižší.

Základní údaje

  • Mobilní telefon Nokia 6100
  • Rozměry: 102 x 44 x 13,5 mm
  • Hmotnost: 76 g
  • Displej: 128 x 128 pixelů, 4 096 barev
  • Pohotovostní doba: až 320 h
  • Doba hovoru: až 6 h
  • Síť: 900/1800/1900 MHz
  • Vyzvánění: polyfonní
  • Další funkce a vlastnosti: IrDA, MMS, Java, kalendář, úkolovník, hlasitý odposlech, kalkulačka, stopky, hlasové vytáčení, WAP, GPRS, HSCSD
Diskuze (20) Další článek: Nokia 8910i: nejen barva v titanovém obalu

Témata článku: Nokia, Nokia 6100, Nokia 7210, Nokia 7210 Supernova, Dok, Nejmenší model


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41