Nokia 6100: pro ty, co si nepotřebují nic dokazovat

Náročný uživatel nemusí vždy ocenit avantgardní design mobilu Nokia 7210 a proto se v nabídce finského výrobce objevuje další mobil - Nokia 6100. V malém kabátku mobilu se ukrývá spousta funkcí.
Nokia 6100: pro ty, co si nepotřebují nic dokazovat

Nokia 6100 nebyla včera takovým překvapením, neboť jsme ji očekávali, což dokazuje první informace na českém internetu, které jsme vám přinesli dříve.

Její cílovou skupinou budou nároční uživatelé, kteří si nepotrpí na extravaganci, ale raději preferují solidní vzhled, ruku v ruce s dostatečným vybavením. Můžeme prohlásit, že kromě technologie Bluetooth nabízí telefon snad vše myslitelné.

Jak to vypadá uvnitř

Rozměry mobilu Nokia 6100 jsou velmi malé až kolibří a telefon se tak řadí mezi nejmenší modely značky Nokia. Přesto nebude primárně určen ženám, jak by se dalo předpokládat, ale mužům. Barevným displej s rozlišením 128 x 128 pixelů a kvalitami 4 096 barev přímo vybízí k nejrůznějším multimediím. Když opomeneme barevné tapety, menu a spořiče displeje, tak se musíme logicky dopátrat multimediálních zpráv MMS. Jedna MMS je omezena velikostí 30 kB, čímž se jich do sdílené paměti o velikosti 725 kB vejde dostatek. Tedy pokud zanedbáte jiné funkce telefonu, které si rovněž nárokují nějaký ten prostor v paměti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Paměť telefonu pojme až 300 kontaktů a 150 textovek. Telefon samozřejmě podporuje také dlouhé textovky (až tři spojené), ale těch potom logicky pojme méně. Paměť dále budou okupovat také obrázky (10 +35) a vyzváněcí melodie (20 polyfonních a 10 klasických). Největším „žroutem“ však budou Java aplikace. Jedna aplikace je naštěstí omezena velikostí 64 kB a proto jich telefon pojme až 6, přičemž tři už jsou předinstalovány. Jedná se konvektor jednotek, světový čas a hra – šachy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Stahování nových aplikací, obrázků a melodií se bude uskutečňovat výhradně skrze WAP. Prohlížeč je ve verzi 1.2.1 a pro připojení využívá služeb GPRS nebo klasických dat CSD. Rychlejší HSCSD přehlíží. Díky novému rozhraní Pop-Port můžete k telefonu připojit třeba včera představenou kamerku HS-1C a pořízené snímky odesílat pomocí MMS zpráv.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nokia 6100 je očesaným modelem 6610 o rádio a s jiným, dle mého názoru hezčím vzhledem. Telefon najdete na pultech obchodů v prvním čtvrtletí příštího roku a cenu předpokládáme na stejné úrovni jako u mobilu Nokia 7210 či o něco nižší.

Základní údaje

  • Mobilní telefon Nokia 6100
  • Rozměry: 102 x 44 x 13,5 mm
  • Hmotnost: 76 g
  • Displej: 128 x 128 pixelů, 4 096 barev
  • Pohotovostní doba: až 320 h
  • Doba hovoru: až 6 h
  • Síť: 900/1800/1900 MHz
  • Vyzvánění: polyfonní
  • Další funkce a vlastnosti: IrDA, MMS, Java, kalendář, úkolovník, hlasitý odposlech, kalkulačka, stopky, hlasové vytáčení, WAP, GPRS, HSCSD

Témata článku: Nokia, Nokia 6100, Nokia 7210, Nokia 7210 Supernova, Nejmenší model

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50