Nokia 6210 – ideální telefon?

Byla uvedena na letošním CeBITu a její cesta do našich obchodů trvala půl roku. Kombinuje velikost a vzhled populární a na tehdejší dobu převratné Nokie 6110 a funkce moderní Nokie 7110. Že by konečně ideální telefon?
Nokia 6210 – ideální telefon?

Jako nedávný majitel Nokie 6110 jsem se na novou Nokii těšil; chtěl jsem provést upgrade při zachování zaběhnutého ovládání a funkcí. N6210 se však po ohlášení na CeBITu stále nedostavovala, takže nakonec dostal přednost Siemens S35i, který se objevil o pár měsíců dřív. Ale teď, když N6210 držím v ruce, asi bych volil tento kousek – přece jen má pár výhod, kvůli kterým stojí za to vyhodit pár modrásků navíc z peněženky.

Kdepak máš anténu?

Jak už jsem naznačil, vzhled telefon se oproti Nokii 6110 příliš nezměnil. Schovala se anténa a vyrostl displej – jeho rozměry jsou mixem někde mezi N6110 a 7110. Ovládání je úplně stejné jako na N6110, menu však dostalo podobu N7110. I nové funkce se nesou ve znamení Nokie 7110.

Výhodou určitě je kompatibilní příslušenství se modely řady 61xx – nemusíte měnit stolní nabíječku, datové kabely, hands free. N6210 dostala do vínku velmi tenkou baterii, s kterou váží okolo 115 gramů, rozměry však zůstaly zachovány. Bouli v kapse od kalhot vám tedy neudělá, ovšem pokud si dřepnete, moc pohodlí asi mít nebudete. Navíc je tak tenký, že budete mít ponejprv strach, abyste se vám ho omylem nepodařilo přelomit.

Slabší brácha starší sestry

Když se to vezme kolem a s kolem, má N6210 stejné vlastnosti jako N7110, jen má nižší kapacitu paměti. Kalendář má „jen“ 220 položek (N7110 jich má 600) a 500 míst v telefonním seznamu. Ke každému z nich lze přiřadit pět různých telefonních čísel, e-mail, adresu a poznámku. To vše je v seznamu velmi přehledně uspořádáno, což usnadňuje vyhledávání. Stejně jako u N7110 nelze však mít zobrazen zároveň seznam v telefonu a na kartě SIM – to mě docela mrzelo, protože jsem musel seznam kopírovat do telefonu.

Skvělá je práce s textovými zprávami. Máte k dispozici 13 šablon, tj. předpřipravených zpráv, které můžete libovolně editovat. V telefonu je také paměť až na 150 textovek, které můžete ukládat do archívu nebo do osobních složek, podobně jako třeba v Outlooku. Vůbec tato možnost mě potěšila daleko víc než velký seznam a kalendář; denně dostanu a odešlu okolo dvacítky textovek a těch deset míst na S35 mi opravdu nestačí. Mimochodem, s textovými zprávami lze posílat také obrázky, stejně jako na Nokii 3210 nebo 3310.

Počkejte si na Invex

Telefon má mnoho dalších funkcí, jako hlasové vytáčení, infraport, rychlé datové přenosy HSCSD, wapovat můžete rychlostí 14,4 kb/s, kalkulačka, budík a hry jsou samozřejmostí. Více se o tomto kousku dočtete v desátém čísle časopisu Mobility, který vychází týden před Invexem.

Témata článku: Nokia, Nokia 6210 Navigator, Siemens S35i, Ideální telefon, Telefon

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50