Nokia 6310: elektronická peněženka v mobilu

Společnost Nokia je připravena současně s novým modelem manažerského telefonu Nokia 6310 uvést do života i mobilní elektronickou peněženku. Bude úspěšná?
Nokia 6310: elektronická peněženka v mobilu

Mobil jako trezor

Klepněte pro větší obrázekNově vyvinutá mobilní elektronická peněženka, která byla teprve nedávno představena na Světové konferenci o elektronickém obchodu v Londýně, umožňuje přístup k nové oblasti služeb poskytovaných prostřednictvím mobilních telefonů – to vše ve velmi uživatelsky přívětivé formě.

Nová aplikace elektronické peněženky umožní provádět všechny peněžní transakce rychle a pohodlně prostřednictvím wapového prohlížeče mobilního telefonu. Samotná aplikace má se stará o bezpečné skladování tzv. citlivých informací, jako jsou například čísla účtů, přístupová hesla k účtům nebo třeba bankovní PIN a PUK kódy přímo ve vnitřní paměti mobilního telefonu.

Světlé zítřky

Nové mobilní telefony tak budou podporovat jazyk ECML (Electronic Commerce Modeling Language), jehož prostřednictvím jsou internetové platby prostřednictvím mobilu prováděny. První z takovýchto telefonů bude právě již zmiňovaná Nokia 6310, která je určena především pro manažerskou klientelu a podporuje také technologii GPRS, která je pro možnost využívání kontroly nad účtem a finančními transakcemi klíčová. K dispozici na trhu by měla tato Nokia být již koncem letošního roku.

 

Diskuze (3) Další článek: Vyber mobil: najděte si mobil podle svých představ

Témata článku: Nokia, Nokia 6310, Mobil, MOBI, Elektronická peněženka, Peněženka, Elektron, Pen


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 107

RECENZE: Huawei P40 Lite – tak trochu jiná střední třída

RECENZE: Huawei P40 Lite – tak trochu jiná střední třída

** Vyvážený mix nadprůměrných ingrediencí s přijatelnou cenovkou ** Vedle povedeného fotoaparátu možnosti videa zaostávají ** Chybějící služby Googlu jsou komplikací, nikoliv však neřešitelnou

Martin Herodek | 51