Nokia 6500: nový telefon s flipem

Aby těch novinek nebylo málo, Nokia představuje další malý stylový telefon, který je nabitý funkcemi až po okraj. Jako obvykle přinášíme hromadu kvalitních fotografií.
Nokia 6500: nový telefon s flipem

Hned v úvodu se sluší říci, že se s největší pravděpodobností s tímhle mobilem v našich krajích nesetkáme, protože je určen pro asijský trh.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Na první pohled dost připomíná Nokii 6510, se kterou se u nás brzy začneme vídat. Jiné je jen provedení ovládacích tlačítek a aktivní flip. V Asii si na vše rozevírací jednoduše potrpí.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Rozměry modelu jsou následující 97 x 43 x 21 milimetrů - je tedy o jeden milimetr silnější než srovnávaný model 6510. Váhově je těžší o pouhé čtyři gramy. Displej je podsvětlen světle modrou barvou, která je však trochu pobledlá. Vzhledem k velkému rozlišení displeje dokáže zobrazit až pět řádků textu. Baterie použitá v telefonu je typu Li-Ion a garantuje až čtyři hodiny hovorového času a pohotovostní dobu až 350 hodin.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Funkčně ozbrojený model

Nová Nokia 6500 je funkcemi nabitá stejně jako kolega 6510.  Nechybí mu nic důležitého, co by od něj náročná klientela mohla vyžadovala. Wapový prohlížeč povýšil na verzi 1.2.1.

Klepněte pro větší obrázek

Pro pohodlné brouzdání wapovými stránkami využijeme GPRS neboli paketové datové přenosy. Možnosti GPRS využijete i pro své přenosné nebo kapesní počítače, protože telefon obsahuje IrDA port. Podpora rychlých dat pokračuje podporou HSCSD. Jediné - co tomuhle mobilu chybí - je modrozubá technologie. Ale to se mu dá odpustit, vezmeme li v úvahu jeho funkční nadupanost, kolibří rozměry a povedený střízlivý design.

Klepněte pro větší obrázek

Pořádný pamatovák

Prostor pro kontakty je dostatečný, lze jich uložit až 500. Na poznámky vyčlenil výrobce 250 míst. Na textové zprávy zbylo dostatečných 150 pozic. Manažerský telefon se neobejde bez integrovaného diktafonu a ani v tomhle případě tomu není jinak – uložit můžeme až tři minuty hlasových poznámek. Telefon podporuje hlasové vytáčení až šestnácti kontaktů ze seznamu a hlasově můžete ovládat i některé funkce telefonu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Nejen prací je člověk živ

Tento telefon, stejně jako všechny modely značky Nokia, podporuje obrázky a loga. Odlišit jednotlivé volající lze pomocí různých vyzváněcích tónů, kterých se do telefonu vměstnalo celkem 35 a ještě zbyl prostor pro pět vlastních. Stejně jako Nokia 8310 obsahuje FM rádio, které lze poslouchat pouze pomocí přiložených sluchátek.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Uživatelé mohou být vděčni i za elektronickou peněženku, kterou využijí pro finanční transakce.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Nokia 6500, stejně jako modely 3350 a 8855, je navržena speciálně pro extrémně konkurenční asijský trh, kde se objeví do konce března.

Základní údaje

 • Mobilní telefon Nokia 6500
 • Rozměry: 97 x 43 x 21 milimetrů
 • Hmotnost: 88 gramů
 • Baterie: 750 mAh, Li-Ion
 • Pohotovostní doba: až 350 hodin
 • Doba hovoru: 4 hodin
 • Síť: GSM 900/1800 Mz
 • Displej: grafický, 96 x 60 pixelů, 5 řádků, světle modré podsvícení
 • WAP: verze 1.2.1
 • Další funkce a vlastnosti: GPRS. HSCSD, FM rádio, diktafon, IrDA, elektronická peněženka
   
Diskuze (57) Další článek: Třikrát Philips Fisio - barevná revoluce pokračuje

Témata článku: Nokia, Nokia 6500 classic, Nokia 6500 slide, Nokia 8310, Telefon, Finanční transakce, Střízlivý design, Elektronická peněženka, Flip, Nový telefon

Určitě si přečtěte