Nokia 6600: máte rádi boubelky? (velký test)

Nokia 6600 je třetí mobilní telefon v řadě Series 60 a odstraňuje některé nedostatky svých předchůdců, modelů 3650 a 7650. Je menší, lehčí, má klasickou klávesnici a hlavně špičkový aktivní displej.
Nokia 6600: máte rádi boubelky? (velký test)

S počítačem mluví jen vzduchem

Stejně jako Nokia 7650 a 3650 má i 6600 dva reproduktory. Jeden pro běžné hovory je nad displejem, druhý pro vyzvánění, přehrávání videí a hlasité handsfree na zadní straně vedle foťáčku. Ačkoli bych očekával, že díky tomuto řešení bude vyzvánění hodně hlasité, opak je pravdou. Vyzváněcí melodie hrají i na maximum docela potichu, takže telefon v tramvaji nebo metru přeslechnete. Škoda, že 6600 nemá čidlo, které umožňuje ztišit hlasité handsfree při přiblížení mobilu k uchu. Tato funkce se mi na 7650 hodně líbí.

    
Na zadní straně je hezky ztvárněné oko objektivu

Stejně jako modelech 7650 a 3650 ani Nokia 6600 nemá datový konektor pro připojení k počítači. Jste odkázáni jen na Bluetooth nebo infračervený port, který se nachází na levé straně mobilu v černém lemu. V dolní části je pak už nezbytný konektor pro nabíječku (stále stejný jako dříve) a pro bondovku. Absence datového konektoru mne trochu mrzí, připojení USB kabelem je přece jen nejrychlejší a nejméně problémové. V dolní části jsou také dvě poutka, takže pokud si mobil pověsíte na krk, bude viset hlavou dolů.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
K počítači můžete telefon připojit přes infraport nebo Bluetooth

Trošku vrže

Dílenské zpracování mobilu je průměrné, největším problémem je jako obvykle zadní kryt baterie, který má poměrně velkou vůli. A to i přesto, že má na rubové straně malé těsnění. Při psaní textovek nebo běžné práci s mobilem se proto ozývají nelibé zvuky. Nemáme ale k dispozici finální vzorek, všechno ještě nakonec může být jinak.

Baterie je typu Li-Ion, pod ní se skrývá karta SIM a paměťová karta MMC. Se standardní baterií má mobil vydržet na příjmu až deset dnů, reálná výdrž se ale pohybuje kolem třech dnů. Doba nabíjení je velmi krátká, za hodinu a půl je mobil pln do sytosti.

 
Pod baterií se skrývá SIM a paměťová karta

Hezké témátko

Nabídka telefonu je stejná jako u všech mobilů této platformy, maticová s devíti ikonami na jedné obrazovce. Rozmístění ikon je trošku rozdílné oproti 7650 i N-Gage, nicméně funkce zůstávají stejné; jen se nacházejí jinde. Pokud vám matice vadí, můžete si zapnout seznam položek pod sebou. Další úrovně menu jsou již textové položky doplněné ikonou. Některé funkce mobilu lze ovládat i hlasem, což se hodí zejména v autě.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 
Nabídka a úvodní obrazovka může mít díky tématům několik provedení

Nokia 6600 nově nabízí tzv. témata. Součástí každého z nich je obrázek na pozadí, barva menu, pozadí menu, ikony a styl horní lišty s názvem sítě, stavem baterie, hodinami a sílou signálu. V telefonu jsou předinstalovaná čtyři témata, další bude možné stáhnout z wapu. Nokia 7650 oproti tomu může měnit jen barevné provedení, aplikaci pro změnu témat je nutné doinstalovat. Nechybí spořič displeje, kdy se na displeji objeví pruh s digitálními hodinami.

Klepněte pro větší obrázek  Funkce mobilu lze ovládat i hlasem

Funkční vybavení je prakticky stejné jako u Nokie 7650 potažmo 3650, žádné velké změny jsem neobjevil. Je to škoda, protože 7650 má pár mušek, které výrobce mohl doladit. Při popisu funkcí proto nebudu všechno rozebírat znovu, pro získání dalších informací si přečtěte následující články:


Co je u mobilního telefonu důležitější než telefonování a práce se zprávami? V následující kapitole článku si můžete přečíst, jak se s těmito funkcemi poprala Nokia 6600.

Témata článku: Nokia, Recenze, Nokia 3200, Nokia 3650, Nokia 5100, Nokia 6100, Nokia 6220, Nokia 6220 classic, Nokia 6600, Nokia 6600 fold, Nokia 6600 slide, Nokia 6610, Nokia 7210, Nokia 7210 Supernova, Nokia 7250, Nokia 7250i, Nokia 7650, Nokia N-Gage, Siemens M55, Siemens MC60, Siemens S55, Siemens SL55, Siemens SX1, Sony Ericsson P800, Sony Ericsson T310


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 26

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

** Ani Note 7 nezlomil kletbu chybějícího NFC ** Drobná vylepšení mezi generacemi přibližují Redmi Note dokonalosti ** 48 MPx nemusí automaticky znamenat marketingový výkřik do tmy

Martin Herodek | 27

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

** Tohle je vrchol mezi sportovními hodinkami. ** Forerunner 945 umí prakticky vše, co se sportovního měření týká. ** Navíc jsou lehké a potěší i výdrž kolem 30 hodin při zapnuté GPS.

Pavel Tomek | 24

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 143