Nokia 6610 – barevné překvapení

Nokia právě představila nový, barevný mobilní telefon. Chcete vědět, jaký zázrak se skrývá pod číselným označením 6610? Aktualizováno 11:20
Nokia 6610 – barevné překvapení

Nokia právě odtajnila svůj nový mobilní telefon 6610, který je určen především všem mobilním profesionálům. Její zaměření dokládají její zajímavé funkce: barevný displej, podpora mobilní Javy pro snadné rozšíření možností mobilu nebo třeba podpora multimediálních MMS zpráv. Tento telefon je také triální a na trhu se jej dočkáme již ve třetí čtvrtletí letošního roku.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Nokia 6610 podporuje programovací jazyk Java 2 Micro Edition, která je speciálně navržena pro malá mobilní zařízení. Tato technologie umožňuje velmi jednoduše a v podstatě odkudkoli stahovat a tak dovybavovat svůj mobil novými hrami nebo zajímavými funkcemi – například konvertor měn naleznete přímo v telefonu.

Klepněte pro větší obrázek

Nokia 6610 dokáže na svém barevném displeji zobrazit celých 4096 barev a tak je tento telefon více než vhodným terminálem pro novou generaci multimediálních textových zpráv. Také prohlížení wapových stránek bude na barevném displeji určitě pohodlnější a přehlednější než na černobílých zobrazovačích ostatních mobilů.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Aby však novinek bylo požehnaně, ukrývá se v tomto mobilku také krátkovlné rádio, která vám tak dokáže zkrátit nejednu dlouhou chvíli. Rádio však funguje i bez připojených sluchátek a tak jej můžete použít jako obyčejný tranzistorák. Zvukové schopnosti tohoto mobilu zde však nekončí – vícehlasé melodie již Nokia umí a proto není důvod, proč by nová Nokia 6610 měla být výjimkou. Polyfonické vyzváněcí tóny můžete stahovat prostřednictvím wapového prohlížeče, můžete je přijímat a odesílat prostřednictvím MMS zpráv nebo prostřednictvím kabelu připojenému ke stolnímu počítači.

Ve zkratce:

  • Textové zprávy: SMS, MMS
  • Předinstalované Java programy: Converter, Portfolio Manager
  • Předinstalované Java hry: Puzzle Chess and Bounce
  • Barevné kombinace: černá, bílá a šedá
  • Další podporované funkce: stopky, minutka, vestavěné hlasité handsfree, FM rádio, vícehlasé vyzváněcí melodie, stereo zvukový výstup, šetřič obrazovky, kalendář, barevné schémata displeje, PC Suite, wapový prohlížeč, GPRS 3 + 1, HSCSD, infračervený port
  • Hmotnost: 84 gramů
  • Doba hovoru: až 5 hodin
  • Pohotovostní doba: až 300 hodin
  • Sítě: GSM 900/1800/1900
Diskuze (108) Další článek: Spousta mobilů Nokia 8310 a kredit zdarma v soutěži s Oskarem

Témata článku: Nokia, Nokia 6610


Určitě si přečtěte