Nokia 6650 - nové programy a spousta obrázků displejů

Nokia 6650 je první evropský telefon třetí generace. V zemi svého původu již pro ni existuje několik desítek zajímavých aplikací - z některými z nich vás seznámíme.
Nokia 6650 - nové programy a spousta obrázků displejů

Nokia 6650 je mobilní telefon, který funguje jak v současných GSM mobilních sítích, tak i v sítích třetí generace. V jádru je tento telefon hodně podobný svému většímu a staršímu sourozenci - modelu 7650, se kterým má společný nejen použitý operační systém, ale také třeba displej či modul digitálního fotoaparátu. Protože však sítě třetí generace nabízejí více, tak také nové aplikace umožňují větší zážitek.


Klepněte pro větší obrázekTato zajímavá aplikace by mohla slavit úspěch u všech, kteří si rádi hrají - především však u mladší generace. S její pomocí si můžete zvolit svoji oblíbenou postavu (v tomto případě se jedná o usměvavého Santa Clause, který vám od této chvíle bude číst vše, co si jen zvolíte. Pohyblivá postavička na displeji vám může servírovat nejen obsahy vašich textových či poštovních zpráv, ale například také předpověď počasí, dopravní nebo ekonomické informace, recenze nových filmů, vtipy, horoskopy či prostě úplně cokoli jiného. Vše jde tak daleko, že může někomu jinému popovídat také vámi nahraný vzkaz.

Klepněte pro větší obrázekJe libo baseballový zápas? Propadli jste této hře na skutečném hřišti a nechcete se jí vzdát ani při čekání u zubaře či při jízdě autobusem? To také ani nemusíte - HBaseball 2002 korejské společnosti GameVIL můžete mít stále s sebou. S využítím možností sítí třetí generace však můžete hrát v reálném čase s kýmkoli jiným - s kamarádem ze školy, kolegou ze zaměstnání či s úplně cizím člověkem. Telefony totiž komunikují se speciálním serverem datovým hovorem, který se stará o předávání jednotlivých tahů.

Klepněte pro větší obrázekStaré známé dobré tanky můžete hrát proti telefonu nebo proti někomu jinému. Princip hry je poměrně jednoduchý - jste velitelem tanku, který se ocitá pod tvrdou nepřátelskou palbou. Protože se však se svým tančíkem nemůžete pohybovat, musíte své nepřátele sestřelit dříve, než se to povede některému z nich.

Klepněte pro větší obrázekOvšem nejen zábavou živ je člověk. Manažerům či makléřům pohybujících se ve finančních kruzích je určen prográmek Finansium. Ten jim umožňuje mít on-line přehled o pohybech kurzů na burzách v reálném čase - zde totiž aplikace přistupuje zabezpečeným spojením k příslušnému serveru. Hodnoty akcií pak může zobrazovat například do grafu nebo jako plynoucí čísla. Přetože sám bych tuto aplikaci zřejmě nikdy nevyužil, věřím však, že si je své pravidelné uživatele schopna najít.

Klepněte pro větší obrázekSanta TV je zajímavá aplikace především pro rodiče malých dětí, kteří ještě věří na Santa Clause a podobně nadpřirozené vánoční postavičky. Na speciální číslo totiž mohou rodiče poslat text, který přijde na příslušný mobilní telefon jako MMS animace Santy Clause, který vlídným hlasem dítěti převypráví celý vzkaz. Maminko, bydlí Santa v tatínkově mobilu?

Klepněte pro větší obrázekFlyCam je zajímavý  malý prográmek, který vám dovolí přijímat a zobrazovat obrázky pořízené weobvými kamerkami. Je mu zcela lhostejno, zda obrázky pocházejí z vaší vlastní kamerky hlídající vchod do vašeho domu nebo zda zobrazuje dění na nejrušnější křižovatce vašeho města. Pro sledování vysílání webových kamer teď nepotřebujete webový prohlížeč - stačí vám váš mobilní telefon dovybavený přávě touto aplikací.
Perlička: autoři této aplikace pracují také na verzi, ve které bude jako webová kamerka sloužit právě váš mobilní telefon.

Klepněte pro větší obrázekNokia 6650 je mobilním telefon, na jehož díspleji můžete již sledovat videoklipy podobně, jako je vidět na tomto screenshotu. Dá se předpokládat, že postupem času se množství poskytovatelů tohoto druhu multimediálního obsahu rozroste a že si každý z nás vybere přesně to, co jej zajímá. Ovšam trošku obavu mám z cen za takovou službu - při přenosu video signálu totiž přenášíte poměrně velké množství dat, které si mobilní operátor nechá beze zbytku zaplatit.


 

Diskuze (4) Další článek: HipTop - další fotografie a praktické zkušenosti

Témata článku: Nokia, Nokia 6650, Spousta, Nahraný vzkaz, Gamevil, Program, Displej, Obr

Určitě si přečtěte