Nokia 6650: nový mobil, který ještě neznáte

Nokia dnes zprovoznila nejen první WCDMA síť třetí generace, ale také představila nový triální mobil s digitální kamerou - model 6650.
Nokia 6650: nový mobil, který ještě neznáte

Jak jste si již od rána mohli přečíst v článku Ivana Lukáše, Nokia (stejně jako Ericsson) překonala první problémy a je připravena spustit své řešení sítí WCDMA třetí generace. Když jsme však tento článek připravovali, nenapadlo nás, že tato síť bude na evropském kontinentu v reálném provozu tak brzy.

Stalo se tak právě dnes - Nokia ve spolupráci s finským mobilním operátorem Sonera spustila funkční síť třetí generace a předvedla všechny její přednosti. Aby však šlo jakoukoli mobilní síť náležitě využít, musí existovat také příslušné mobilní telefony.

Právě taková je nová Nokia 6650 - je to snad první triální mobil, který kromě běžných GSM pásem 900 a 1800 MHz dokáže pracovat také v připravovaných WCDMA mobilních sítích budoucnosti. Jaký tedy tento nový telefonek je?

Klepněte pro větší obrázek

Na první pohled určitě každého zaujme fakt, že vypadá poměrně velký a externí anténa také spíše překvapí - vždyť to byla právě Nokia, kdo mezi prvními začal prosazovat telefony bez antény. Zde však šla ergonomie stranou před kvalitou přijímaného signálu v sítích WCDMA. Dá se ovšem předpokládat, že postupem času začnou být i v těchto telefonech používány především antény integrované.

Rozměry telefonu jsou 132 x 52 x 25 milimetrů a hmotnost činí celých 141 gramů. Ano, na dnešní poměry se jedná o poměrně velký telefon. Při pohledu na obrázky však zarazí - právě vzhledem k rozměrům přístroje - úzkost numerických kláves, pod kterými zůstal poměrně velký nevyužitý prostor. Myslím si, že kdyby byly klávesy širší, byla by práce s telefonem určitě pohodlnější.

S ohledem na použité programové vybavení se Nokia 6650 podobá především 7650. Najdete v ní také operační systém pocházejí od konsorcia Symbian, telefon dokáže také fotografovat i natáčet krátká videa - na nové 6650 tak budete moci využít poměrně velké množství již existujících aplikací. Místo ovládacího joysticku je zde použito čtyřsměrové kolébkové tlačítko pod displejem - uvidíme, jak dobře se s ním bude telefon ovládat.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon Nokia 6650
  • Rozměry: 132 x 52 x 25 milimetrů
  • Hmotnost: 141 gramů
  • Displej: barevný TFT, 4096 barev
  • Sítě: 900/1800; WCDMA
  • Pohotovostní doba: až 350 hodin
  • Doba hovoru: 2 hodiny 20 minut (WCDMA), 2 hodiny 40 minut (GSM)
  • Data: HSCSD (až 57,6 kb/s), WCDMA (až 128 kb/s downlink, 64 kb/s uplink)
  • Komunikace s okolím: IrDA,  Bluetooth, sériový kabel
  • Paměť pro data: 7 MB sdílená pro všechno


A co vy? Jak se vám Nokia 6650 líbí?

Diskuze (61) Další článek: Jak si v říjnu polepšit s Eurotelem?

Témata článku: Nokia, Nokia 6650, Nový mobil, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15