Nokia 6670: střídmé dvojče (první dojmy)

Včera jsme si mohli poprvé osahat nový symbianový telefon od Nokie. Naše dojmy z prvního živého seznámení jsou popsány v následujícím článku.
Nokia 6670: střídmé dvojče (první dojmy)
Kapitoly článku

České zastoupení Nokie včera živě novináře seznámilo s novým modelem nesoucím označení 6670, který byl oficiálně představen předevčírem. Živé fotografie přímo z prezentace jsme vám již v průběhu včerejška představili. Nyní se s vámi podělíme o dojmy, které v nás nový chytrý mobil zanechal.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nová Nokia 6670 je decentní chytrý mobil pro náročné

Žádná extravagance se nekoná

Již z prvních oficiálních obrázků byla patrná velká podobnost s modelem 7610, který jako první přišel s originálními tvary napůl zaobleného kvádru. V přímém srovnání je podoba přímo do očí bijící, protože telefony jsou postaveny na stejném konstrukčním základu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přímé srovnání s modelem 7610 zepředu i zezadu

Nokia 6670 je kvádřík o rozměrech 109 × 53 × 21 mm a hmotností 118 g. Jedinou odlišností oproti sestřičce 7610 je v těchto parametrech tlouška. Tady nám novinka o dva milimetry přibrala. Dále je okamžitě jasné, komu je nový mobil určen. Jednotný stříbrný lak, střízlivý design a jediný „odvážný“ designový prvek v podobě zaoblených rohů směřují telefon do kapsiček sak manažerů, které bude okázale reprezentovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6670 bude dobře reprezentovat svého majitele • velikost a hmotnost je oproti bežným mobilům trochu větší

Začněme tím nejvíce nápadným, tedy inovovanou klávesnicí. Ta je narozdíl od „zatočené“ klávesnice Nokie 7610 uspořádána zcela standardně a bez žádných designových výstřelků. Pod displejem se nachází hlavní pětisměrná navigační klávesa, která má postranách dvě kontextová tlačítka. Hlavní ovládací prvek je příjemně tvarovaný akorát na palec a velice dobře a jistě se ovládá. Při srovnání s 7610 musíme chválit. Na ovládací část navazuje numerická klávesnice s poměrně malými tlačítky a obzvlášť ve spodní řadě může dojít k nechtěnému stisku dvou tlačítek zároveň. Po stranách se pak nachází ostatní funkční tlačítka - zelené a červené, přístup do nabídky, pro mazání posledního znaku a změnu režimu psaní. Tyto tlačítka jsou velmi malá a mnohdy je nelze okamžitě nahmatat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klávesnice je standardně rozmístěna • boční funkční tlačítka jsou až příliš malá • natočení řad kláves

Materiálem je tvrdý průhledný plast, po kterém prsty trošku kloužou. Klávesy jsou však dobře hmatově odlišitelné, takže k překlepům dochází jen minimálně. Horizontální hmatové rozlišení je způsobeno natočením řad tlačítek žaluziovým způsobem, ve vertikálním směru se palec orientuje podle malých mezírek. Stisk je jistý a doprovází ho jemné cvaknutí, méně hlučné než u 7610. Podsvětleny jsou jen popisky, a to příjemně modrým odstínem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hlavní ovládací prvek se povedl • porovnání klávesnic Nokie 6670 a 7610 

Displej je stejný, jako u předchůdkyně 7610. Ani žádné subjektivní rozdíli jsme nezaznamenali, zobrazení je kvalitní a barevné podání věrné. Pro připomenutí dodejme, že rozměry tohoto aktivního displeje jsou 35×41 mm a nabízí rozlišení 176×208 bodů s 65 tisíci barvami. Kolem displeje je lesklý stříbrný rámeček, který navazuje na linie klávesnice.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej je kvalitní, ale nepřináší nic nového

Z boku telefon vypadá jako takový malý sendvič. Přední a zadní stříbrný kryt odděluje pás černého plastu. Nenalezneme zde žádná tlačítka, pouze v horní části je miniaturní tlačítko pro vypnutí a změnu profilů, jak je u Nokií zvykem. V nezaoblených rozích se nachází poutka pro šňůrku a ve spodní části klasický konektor.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Boční černý pás telefon opticky zeštíhluje • čočka fotoaparátu

Zadní kryt je směrem od krajů mírně vystouplý a jeho jediným rušivým prvkem je čočka fotoaparátu s oválným rámečkem. Uchycení je stejné jako u staršího modelu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Obě barevná provedení


V druhé kapitole se podívámé pod kryty telefonu a shodnotíme kvalitu fotografií integrovaného megapixelového fotoaparátu. Nakonec prozkoumáme programové vybavení telefonu.

Témata článku: Nokia, Nokia 6670, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Střízlivý design, Poslední znak, Dvojče

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50