Nokia 6670: střídmé dvojče (první dojmy)

Včera jsme si mohli poprvé osahat nový symbianový telefon od Nokie. Naše dojmy z prvního živého seznámení jsou popsány v následujícím článku.
Nokia 6670: střídmé dvojče (první dojmy)
Kapitoly článku

České zastoupení Nokie včera živě novináře seznámilo s novým modelem nesoucím označení 6670, který byl oficiálně představen předevčírem. Živé fotografie přímo z prezentace jsme vám již v průběhu včerejška představili. Nyní se s vámi podělíme o dojmy, které v nás nový chytrý mobil zanechal.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nová Nokia 6670 je decentní chytrý mobil pro náročné

Žádná extravagance se nekoná

Již z prvních oficiálních obrázků byla patrná velká podobnost s modelem 7610, který jako první přišel s originálními tvary napůl zaobleného kvádru. V přímém srovnání je podoba přímo do očí bijící, protože telefony jsou postaveny na stejném konstrukčním základu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přímé srovnání s modelem 7610 zepředu i zezadu

Nokia 6670 je kvádřík o rozměrech 109 × 53 × 21 mm a hmotností 118 g. Jedinou odlišností oproti sestřičce 7610 je v těchto parametrech tlouška. Tady nám novinka o dva milimetry přibrala. Dále je okamžitě jasné, komu je nový mobil určen. Jednotný stříbrný lak, střízlivý design a jediný „odvážný“ designový prvek v podobě zaoblených rohů směřují telefon do kapsiček sak manažerů, které bude okázale reprezentovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6670 bude dobře reprezentovat svého majitele • velikost a hmotnost je oproti bežným mobilům trochu větší

Začněme tím nejvíce nápadným, tedy inovovanou klávesnicí. Ta je narozdíl od „zatočené“ klávesnice Nokie 7610 uspořádána zcela standardně a bez žádných designových výstřelků. Pod displejem se nachází hlavní pětisměrná navigační klávesa, která má postranách dvě kontextová tlačítka. Hlavní ovládací prvek je příjemně tvarovaný akorát na palec a velice dobře a jistě se ovládá. Při srovnání s 7610 musíme chválit. Na ovládací část navazuje numerická klávesnice s poměrně malými tlačítky a obzvlášť ve spodní řadě může dojít k nechtěnému stisku dvou tlačítek zároveň. Po stranách se pak nachází ostatní funkční tlačítka - zelené a červené, přístup do nabídky, pro mazání posledního znaku a změnu režimu psaní. Tyto tlačítka jsou velmi malá a mnohdy je nelze okamžitě nahmatat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klávesnice je standardně rozmístěna • boční funkční tlačítka jsou až příliš malá • natočení řad kláves

Materiálem je tvrdý průhledný plast, po kterém prsty trošku kloužou. Klávesy jsou však dobře hmatově odlišitelné, takže k překlepům dochází jen minimálně. Horizontální hmatové rozlišení je způsobeno natočením řad tlačítek žaluziovým způsobem, ve vertikálním směru se palec orientuje podle malých mezírek. Stisk je jistý a doprovází ho jemné cvaknutí, méně hlučné než u 7610. Podsvětleny jsou jen popisky, a to příjemně modrým odstínem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hlavní ovládací prvek se povedl • porovnání klávesnic Nokie 6670 a 7610 

Displej je stejný, jako u předchůdkyně 7610. Ani žádné subjektivní rozdíli jsme nezaznamenali, zobrazení je kvalitní a barevné podání věrné. Pro připomenutí dodejme, že rozměry tohoto aktivního displeje jsou 35×41 mm a nabízí rozlišení 176×208 bodů s 65 tisíci barvami. Kolem displeje je lesklý stříbrný rámeček, který navazuje na linie klávesnice.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej je kvalitní, ale nepřináší nic nového

Z boku telefon vypadá jako takový malý sendvič. Přední a zadní stříbrný kryt odděluje pás černého plastu. Nenalezneme zde žádná tlačítka, pouze v horní části je miniaturní tlačítko pro vypnutí a změnu profilů, jak je u Nokií zvykem. V nezaoblených rozích se nachází poutka pro šňůrku a ve spodní části klasický konektor.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Boční černý pás telefon opticky zeštíhluje • čočka fotoaparátu

Zadní kryt je směrem od krajů mírně vystouplý a jeho jediným rušivým prvkem je čočka fotoaparátu s oválným rámečkem. Uchycení je stejné jako u staršího modelu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Obě barevná provedení


V druhé kapitole se podívámé pod kryty telefonu a shodnotíme kvalitu fotografií integrovaného megapixelového fotoaparátu. Nakonec prozkoumáme programové vybavení telefonu.

Témata článku: Nokia, Nokia 6670, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Střízlivý design, Dvojče, Poslední znak


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14