Nokia 6800: podivný mobil velmi netradičních tvarů

Jestliže si říkáte, po shlédnutí reklamy na Nokia Game s Nokií 3650, že vás již nic od finského výrobce nepřekvapí, jste na omylu. Nový model 6800 je výjimečný hned v několika směrech.
Nokia 6800: podivný mobil velmi netradičních tvarů

Aby vznikl nový model 6800, vezmeme něco z komunikátoru, přidáme tamto z textovkové pětpětdesítky a toto z klasiky – třeba 6650. Zamíchat, ale netřepat – jak by řekl James Bond – a máme Nokii 6800. Manažerský telefon s vyklápěcí plnohodnotnou klávesnicí.

Téměř obyčejný mobil

Nokia 6800 je na první pohled úplně obyčejný telefon s barevným displejem. Obdivné pohledy čekejte po otevření – lépe řečeno odklopení klávesnice a převrácení telefonu napříč. Během okamžiku máme k dispozici plnohodnotnou klávesnici pro psaní textovek či emailů. Jistě vás stejně jako mě při prvním pohledu napadlo, že jde o další marný pokus prorazit s plnohodnotnou klávesnicí mezi zuřivě textovkující mládež. Cílem telefonu je však spíše kapsička saka než kapsa potrhaných džínů či školní batoh.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

Klávesy vypadají malé, nicméně jsou jistě větší, než na kontroverzním modelu 5510, na kterém lze psát vcelku slušně a pohodlně. V tomto směru bych si starost nedělal. Záleží, z jakého materiálu budou tlačítka vyrobena a jak příjemný a jistý stisk bude. Již z obrázku můžeme vyčíst, že ťukání ukazováčky na položený telefon možné nebude.

Datuje o sto šest

Telefon z manažerské kategorie si dnes neumíme představit bez spojení s okolním světem. Datové přenosy GPRS jsou samozřejmostí, s největší pravděpodobností se objeví i časově tarifikovaná HSCSD, což jistě uvítají uživatelé e-mailového klienta v síti Eurotelu. Nokia je velkým propagátorem multimediálních zpráv. Bohužel – model 6800 neobsahuje vestavěný fotoaparát, a tak může ememesky jen přijímat, případně posílat obrázky stažené z e-mailu. U Nokie již nepřekvapí ani podpora mobilní Javy, vestavěného rádia či hlasitého odposlechu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Počkáme si do jara

Podobně jako u ostatních modelů, i 6800 je ohlášena na první čtvrtletí příštího roku. Uvidíme, jakého přijetí se netradiční koncepce dočká. Já jsem v tomto směru optimistou. O ceně se zatím můžeme jen dohadovat. Vzhledem k funkcím a netradičnímu provedení si dovolím odhadnout cenu mezi patnácti a dvaceti tisíci. Souhlasíte?

V kostce: 

  • Mobilní telefon Nokia 6800
  • Rozměry: 119 × 55 × 23 mm
  • Hmotnost: 122 g
  • Photovostní doba: 7-15 dnů
  • Doba hovoru: 3-7 hodin
  • Sítě: 900/1800 MHz
  • Displej: 128 x 128 bodů, 4096 barev
  • Paměť: 500 míst pro čísla, 150 místo pro textovky, 30 míst pro úkoly, 500 míst pro kalendář, 4 MB pro MMS, obrázky, tóny a Javu
  • Funkce a vlastnosti, které přístroj obsahuje či podporuje: podpora MMS, Java, GPRS, polyfonní melodie, rádio, synchronizace s PC, elektronická peněženka, e-mailový klient
  • Dostupnost: 1. čtvrtletí roku 2003
Diskuze (11) Další článek: Oskar zlevňuje od 4. listopadu osm telefonů

Témata článku: Nokia, Nokia 6800, Mobil, Tvar, Elektronická peněženka

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 11

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50