Nokia 7250: barevný prcek s foťákem

Ještě jsme ani pořádně neosahali novou Nokii 7210 a už je představen nástupce s označením 7250. Nezamlouvá se vám extravagance sedmdvadesítky a postrádáte fotoaparát? Pak bude Nokia 7250 to pravé pro vás.
Nokia 7250: barevný prcek s foťákem

Novou Nokii 7250 nedělá nástupcem Nokie 7210 jen označení. Mají toho společného mnohem víc. Mrkněte na obrázek. Podobnost obou modelů je více než nápadná. U nováčka jsme ušetřeni(?) výstřední barevné kombinace. Barevné ladění je nyní mnohem střízlivější a také klávesnice doznala změn k lepšímu. Jednotlivé klávesy jsou již rozloženy v pravidelnějších rozestupech. Neříkám, že si na netypické rozložení kláves modelu 7210 nelze zvyknout, nicméně věřím, že si několik zájemců při prvním osahání tohoto telefonu právě díky klávesnici svou investici rozmyslelo.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

Rozměry telefonu jsou 105 × 44 × 19 milimetrů. Zda-li jsou to rozměry příjemné, nechám na každém z vás. Ne každý má malé prstíky a tudíž ne každému vyhovují malé telefony. Dovolím si pověsit otazník nad použitým materiálem šasi. Nokii je často vytýkáno bakelitové zpracování. Uvidíme, zda-li si finský výrobce vzal výtky uživatelů k srdci a udělá nový model elegantnější.

Bez kolečka na věky

Ovládání probíhá opět pomocí čtyřsměrového tlačítka. Nyní svou nostalgickou slzu jistě zatlačí nejeden uživatel „babičky“ Nokie 7110 při vzpomínce na ovládací váleček. Bohužel to vypadá, že jsou cesty tohoto příjemného způsobu ovládání zpečetěny. Budoucnosti vládnou tlačítka – tedy alespoň u Nokie. Ptám se, není to škoda?

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

Fotím, fotíš, fotíme!

Hlavní inovací modelu 7250 je integrovaný digitální fotoaparát, což je důležité k masovému rozšíření multimediálních zpráv. Mobilní telefony bez fotoaparátu (jako Nokia 7210)  mohou zprávy jen přijímat a jen málokterý uživatel je ochoten investovat do vcelku drahého přídavného fotoaparátu. Čočka je umístěna na zadní straně a bohužel není kryta podobně jako u modelu 3650. I když je mírně zapuštěna pod úroveň okolního povrchu, poškrábání, a tedy úplné znehodnocení, je bohužel jen otázkou času.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

Nadupaný funkcemi

Nokia 7250 se nemusí za své schopnosti v žádném případě stydět. Samozřejmostí je podpora multimediálních zpráv, Javy či polyfonních vyzváněcích melodií. Nechybí synchronizace s počítačem a integrované rádio. Nejen u mě má Nokia nesmazatelné plus za podporu americké 1900MHz sítě. Otazník visí nad integrací Bluetooth; na webu není o modrozubu ani zmínka. Co se na Bluetooth Nokii nelíbí?

Klepněte pro větší obrázek

Bude brzy!

Nokia 7250 se má na trhu objevit v první třetině příštího roku, o ceně můžeme bohužel jen polemizovat. Nepředpokládám, že by po nás Nokia požadovala více jak dvacet tisíc korun. Spíše se přikláním k názoru, že nová sedmdvapadesátka nahradí aktuální 7210 na jejím cenovém stupínku, což by bylo zhruba šestnáct tisíc korun.

Otázka do diskuse: Zaujala vás  nová Nokia 7250? Jakou cenu předpokládáte při uvedení?

V kostce: 

  • Mobilní telefon Nokia 7250
  • rozměry: 105 × 44 × 19 mm
  • hmotnost: 92 gramů
  • Pohotovostní doba: 150-300 hodin
  • Doba hovoru: 2-5 hodin
  • Sítě: 900/1800/1900 MHz
  • Displej: 128 x 128 bodů
  • Funkce a vlastnosti, které přístroj obsahuje či podporuje: barevný digitální fotoaparát, podpora MMS, Java, GPRS, polyfonní melodie, rádio, synchronizace s PC, výměnné kryty, polyfonní melodie
  • Dostupnost: 1 čtvrtletí roku 2003
Diskuze (20) Další článek: Nokia 6800: podivný mobil velmi netradičních tvarů

Témata článku: Nokia, Nokia 7210, Nokia 7210 Supernova, Nokia 7250, Ovládací váleček, Foťák, Prcek


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 16

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 14