Nokia 7250: barevný prcek s foťákem

Ještě jsme ani pořádně neosahali novou Nokii 7210 a už je představen nástupce s označením 7250. Nezamlouvá se vám extravagance sedmdvadesítky a postrádáte fotoaparát? Pak bude Nokia 7250 to pravé pro vás.
Nokia 7250: barevný prcek s foťákem

Novou Nokii 7250 nedělá nástupcem Nokie 7210 jen označení. Mají toho společného mnohem víc. Mrkněte na obrázek. Podobnost obou modelů je více než nápadná. U nováčka jsme ušetřeni(?) výstřední barevné kombinace. Barevné ladění je nyní mnohem střízlivější a také klávesnice doznala změn k lepšímu. Jednotlivé klávesy jsou již rozloženy v pravidelnějších rozestupech. Neříkám, že si na netypické rozložení kláves modelu 7210 nelze zvyknout, nicméně věřím, že si několik zájemců při prvním osahání tohoto telefonu právě díky klávesnici svou investici rozmyslelo.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

Rozměry telefonu jsou 105 × 44 × 19 milimetrů. Zda-li jsou to rozměry příjemné, nechám na každém z vás. Ne každý má malé prstíky a tudíž ne každému vyhovují malé telefony. Dovolím si pověsit otazník nad použitým materiálem šasi. Nokii je často vytýkáno bakelitové zpracování. Uvidíme, zda-li si finský výrobce vzal výtky uživatelů k srdci a udělá nový model elegantnější.

Bez kolečka na věky

Ovládání probíhá opět pomocí čtyřsměrového tlačítka. Nyní svou nostalgickou slzu jistě zatlačí nejeden uživatel „babičky“ Nokie 7110 při vzpomínce na ovládací váleček. Bohužel to vypadá, že jsou cesty tohoto příjemného způsobu ovládání zpečetěny. Budoucnosti vládnou tlačítka – tedy alespoň u Nokie. Ptám se, není to škoda?

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

Fotím, fotíš, fotíme!

Hlavní inovací modelu 7250 je integrovaný digitální fotoaparát, což je důležité k masovému rozšíření multimediálních zpráv. Mobilní telefony bez fotoaparátu (jako Nokia 7210)  mohou zprávy jen přijímat a jen málokterý uživatel je ochoten investovat do vcelku drahého přídavného fotoaparátu. Čočka je umístěna na zadní straně a bohužel není kryta podobně jako u modelu 3650. I když je mírně zapuštěna pod úroveň okolního povrchu, poškrábání, a tedy úplné znehodnocení, je bohužel jen otázkou času.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

Nadupaný funkcemi

Nokia 7250 se nemusí za své schopnosti v žádném případě stydět. Samozřejmostí je podpora multimediálních zpráv, Javy či polyfonních vyzváněcích melodií. Nechybí synchronizace s počítačem a integrované rádio. Nejen u mě má Nokia nesmazatelné plus za podporu americké 1900MHz sítě. Otazník visí nad integrací Bluetooth; na webu není o modrozubu ani zmínka. Co se na Bluetooth Nokii nelíbí?

Klepněte pro větší obrázek

Bude brzy!

Nokia 7250 se má na trhu objevit v první třetině příštího roku, o ceně můžeme bohužel jen polemizovat. Nepředpokládám, že by po nás Nokia požadovala více jak dvacet tisíc korun. Spíše se přikláním k názoru, že nová sedmdvapadesátka nahradí aktuální 7210 na jejím cenovém stupínku, což by bylo zhruba šestnáct tisíc korun.

Otázka do diskuse: Zaujala vás  nová Nokia 7250? Jakou cenu předpokládáte při uvedení?

V kostce: 

  • Mobilní telefon Nokia 7250
  • rozměry: 105 × 44 × 19 mm
  • hmotnost: 92 gramů
  • Pohotovostní doba: 150-300 hodin
  • Doba hovoru: 2-5 hodin
  • Sítě: 900/1800/1900 MHz
  • Displej: 128 x 128 bodů
  • Funkce a vlastnosti, které přístroj obsahuje či podporuje: barevný digitální fotoaparát, podpora MMS, Java, GPRS, polyfonní melodie, rádio, synchronizace s PC, výměnné kryty, polyfonní melodie
  • Dostupnost: 1 čtvrtletí roku 2003

Témata článku: Nokia, Nokia 7210, Nokia 7210 Supernova, Nokia 7250, Ovládací váleček, Prcek, Foťák

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50