Nokia 7650: MiniGPS za šest stovek?

Uživatelé mobilních telefonů Nokia 7650 a 3650 mohou nyní využít lokalizační program miniGPS, který umí vyhledávat polohu z údajů mobilní sítě. Geniální je možnost přiřazovat k jednotlivým oblastem události.
Nokia 7650: MiniGPS za šest stovek?

Pomocník miniGPS

Na světě je již spousta programů od společnosti PsiNT (například oblíbený Space Doubler) a v minulých dnech se k nim přidal další počin s názvem miniGPS. Již z názvu lze tušit určitou spojitost s lokalizací polohy. V našem případě se však jedná o určování polohy podle BTSek sítě. K plnohodnotnému GPS schází hardware. I tak je systém rozpoznávání polohy přesný – zejména v městských aglomeracích.

Co tedy program nabízí? Kromě detailního popisu aktivního vysílače včetně doprovodných údajů jako je síla signálu apod. možnost přiřazovat k jednotlivým vysílačům různé události.

K dispozici je následující šestice událostí:

  • zapnout alarm (budík),
  • vypnout alarm,
  • zapnout profil,
  • vypnout profil,
  • zapnout mobil,
  • vypnout mobil.

Jistě již tušíte k čemu to vše bude vhodné. Například v kanceláři nebo doma se automaticky nastaví požadovaný profil; při návštěvě kina, divadla, nemocnice nebo kostelu budete mít již vypnutý telefon a nehrozí nepříjemnosti v podobě nečekaného příchozího hovoru. Alarm lze využít například k tomu, aby vás informoval o blízkosti policejní stanice a vy mohli snížit rychlost svého vozu apod.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Využití programu miniGPS se vždy najde a to samé platí i o informacích z mobilní sítě. Můžete je sdílet s ostatními uživateli nebo si je exportovat do tabulkového editoru. Případní zájemci si mohou prográmek zdarma stáhnout a otestovat zde. Zájemci o koupi si musí připravit téměř 15 euro a navštívit stránky výrobce.  

Diskuze (24) Další článek: Casio Cassiopeia E-3000: vzkříšení zašlé slávy?

Témata článku: Nokia, Nokia 7650, Min, Sto

Určitě si přečtěte