Nokia 7650: tak trošku jiný mobil

Na rozdíl od novinek 6510 a 5210 je Nokia 7650 úplně jiný mobil. Dominuje mu velký barevný displej a schovaná klávesnice – určitě si mnozí pamatují na mobil Siemens SL10. Novinka od Nokie je vybavena operačním systémem Symbian, který umožní instalovat nové aplikace.
Nokia 7650: tak trošku jiný mobil

Nokia 7650 je v portfoliu mobilů finského výrobce poměrně unikátní, podobně jako Nokia 9210 a její předchůdci. V zásadě jde o malé PDA, které má barevný displej o velikosti 176 x 208 bodů a který zobrazí 4096 barev (stejně jako Nokia 9210). I když se zdá, že na první pohled chybí klávesnice, není tomu tak – ta je schovaná za mobilem a je výsuvná. Pamatujete na mobil Siemens SL 10? Klávesnice však není plnohodnotná, ale klasicky mobilní. PDA jako takové se ovládá malým pětisměrovým joystickem pod displejem. Displej podle všeho není dotykový, což stejně jako u Nokie 9210 nemusí nijak vadit.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Protože je v mobilu použit operační systém Symbian (nástupce oblíbeného EPOCu, který je např. také v Nokii 9210), je slušná základní funkční výbava mobilu. Nechybí velký adresář, správce e-mailů a textových zpráv, správce souborů apod. Po malé úpravě bude určitě možné do mobilu dostat i vznikající aplikace pro Nokii 9210. Je ale jasné, že programy jako Word nebo Excel zde příliš velké uplatnění nenajdou, vzhledem k chybějící klávesnici; mohou podobně jako u podobných PDA posloužit snad jen k prohlížení souborů. Pro data a aplikace vám poslouží paměť o velikosti 4 MB.

Samozřejmě 7650 zvládá všechny klasické mobilní funkce jako volání, datové přenosy HSCSD a GPRS, má infračervený port a dokonce i Bluetooth. Co je ale opravdu novinka, je integrovaná kamera (resp. fotoaparát), s kterou můžete dělat fotografie až do rozlišení 640 x 480 bodů a barevné hloubce 16,7 milionů barev. Obrázky pak můžete poslat přes MMS na jiné mobily, které tuto funkce budou podporovat. Oko kamery je na zadní straně mobilu, velikost průměrné fotografie může být okolo 20-30 kB.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Nokia 7650 je zajímavým mobilem/kapesním počítačem, který může být alternativou k velké Nokii 9210. Ta má sice klávesnici, ale tu ne každý potřebuje. Mnozí z nás, kteří velký barevný displej ocení, prostě nemusí mobil používat zároveň jako kapesní počítač.

Ve zkratce:

 • Mobilní telefon Nokia 7650
 • Sítě: 900/1800 MHz  
 • Rozměry: 114 x 56 x 26 mm
 • Hmotnost: 154 g se standardní baterií Li-Ion
 • Baterie: Li-Ion 750 mAh
 • Pohotovostní doba: až 230 hodin 
 • Doba hovoru: 2-4 hodiny 
 • Operační systém: Symbian
 • Displej: 176 x 208 bodů, 4096 barev (stejně jako Nokia 9210)
 • Paměť: 4 MB pro data, aplikace, adresář, SMS, e-maily apod.
 • Zvonění: 4 MB
 • Funkce, které mobil podporuje: čas, datum, budík, stopky, minutka, kalkulačka, dlouhé textové zprávy, WAP, SIM Toolkit, hlasové vytáčení, kalendář, profily vyzvánění, filtrování hovorů, přiřazení vlastního zvonění kontaktům, datové přenosy, hardwarový modem, infračervený port, synchronizace s PC, hry, GPRS, HSCSD, vícepoložkový seznam, hlasový záznamník, Bluetooth, e-mailový klient, hlasité handsfree, kamera
Diskuze (48) Další článek: Nokia 6510: bratříček křiklavé 8310

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Nokia 7650, Mobil, Integrovaná kamera


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62