Nokia 7650: Vyždímejte z malého objektivu maximum

Focení s Nokií 7650 je sice zábavné, ale pořízené snímky jsou pochybné kvality. Proto vchází na scénu program Photographer, který umí odstranit většinu chyb a navíc přidává další funkce jako 4 x zoom a další.
Nokia 7650: Vyždímejte z malého objektivu maximum

Krůček k profesionalismu

Současné mobilní telefony se zabudovanou kamerkou odvádějí téměř maximum. Malá čočka spolu s mizerným rozlišením mnoho kouzel nedovolují. A proto než přijdou na řadu avizované modely s 1,3 respektive s 2 megapixelovými čipy, nezbývá než se poohlédnout po správném softwaru, který umí snímky korigovat.

Jedním z nejpovedenějších je prográmek firmy Open Bit s názvem Photographer. Program o velikosti 148 kB umí korigovat zejména nepříjemné zkulacení hran – tzv. sudovitost a kontrast s barevností v rozích obrázku. Uživatelé Nokie 7650 jistě vědí, o čem je řeč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Mezi další praktické dovednosti patří čtyřnásobný zoom, bohužel jen digitální a možnost vytvářet panoramatické snímky a to až do úhlu 360 stupňů. Na stránkách výrobce je povedená flashová animace, která obě funkce názorně zobrazuje.

Když už máte nafoceno, můžete obrázky obohatit o různé efekty – například vložit hlavu kamaráda na dolarovou bankovku, nebo do chřtánu zvířete. Nabídka efektů není konečná, neboť program je plně pluginovatelný a z webu, či WAPu můžete stáhnout další povedené efekty.

K zahození není ani možnost využít celý displej jako hledáček. Co tedy můžete od programu Photographer očekávat?

  • Kvalitnější snímky
  • Digitální zoom (4x)
  • Legrační triky a efekty s maskou
  • Panoramata
  • Editaci obrázků (světlost, barevné filtry a další)
  • Hledáček na celé ploše displeje
  • Možnost stáhnout další plug-in z internetu

To vše za necelých 20 euro – nakoupit můžete třeba zde.

Diskuze (15) Další článek: GateKeeper: SMS na T-Mobile pošlete i po zpoplatnění webové brány

Témata článku: Nokia, Nokia 7650, Objektiv, Objekt

Určitě si přečtěte