Nokia 8600 Luna: noční královna

Fotografie a první pohled na nejnovější finský mobilní šperk. Má závratnou cenu, temný skleněný háv a kovové tělo.

Luna je pokračovatelem finského ušlechtilého rodu. Její předkové vyzkoušeli titan, ocel, leštěný i lakovaný povrch, Nokia 8600 se však vydává cestou ještě většího lesku (a více otisků prstů), když je její přední strana zahalena do kouřového skla. Konstrukce je kovová, což je znát jednak na hmotnosti, ale naštěstí i na robustnosti přístroje. Působí solidním a bytelným dojmem.

Technické parametry jsou u tohoto telefonu až na druhém místě, ale pokud máte zájem, nahlédněte do našeho staršího článku: Nokia 8600 Luna: s atmosférou měsíce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
To je ona, Nokia 8600 Luna.
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Podsvícení obvykle necháváme až na konec článků, ale u Luny dostává zcela nový význam a v souvislosti se skleněným krytem vytváří kolem telefonu tajemnou auru. Při představení novinky nám Nokia popisovala slabé pulsování podsvícení, v reálu jsme však nic podobného nepozorovali. Na poslední ze šestice fotografií si všimněte spodní řady kláves, která je schována pod skleněným krytem. Po úplném zavření telefonu klávesnice bohužel okamžitě zhasne. Škoda, mohlo být o efekt navíc.
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tvary Luny jsou ladné a elegantní, dílenské zpracování naprosto precizní.
  
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klávesnice Nokia umí a na Luně si dala záležet. Chválu zaslouží hrbolek nad hlavní navigační klávesou, který napomáhá pohodlnému otevření telefonu alespoň částečně ochrání displej od otisků.
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lesklá kovová linka se táhne po celém obvodu telefonu a není přerušena ani po jeho otevření
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mřížky reproduktorů jsou po obou stranách displeje, při odkryté klávesnici je přes ně vidět skrz celým telefonem. Všimněte si také jediného (dvoj)tlačítka na boku přístroje - slouží k regulaci hlasitosti. Čistou linii narušuje už jen jediný univerzální konektor pro dobíjení, sluchátka i spojení s počítačem.
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Nenápadný oblý obdélníček je tlačítko, které slouží k otevření krytu baterie. Ten je z nerezové oceli a neskrývá žádné zásadní překvapení. Snad jen jediné: Luna se vyrábí v Německu.
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Kvalita balení odpovídá prestiži telefonu samotného. Příslušenství je bohaté, myslelo se jak na konektivitu, tak na parádu. Líbilo se nám jednoduché šité kožené pouzdro s magnetickým páskem, ocenili jsme přibalenou jelenici, která si s věčnými šmouhami poradila mnohem rychleji než obyčejný hadřík. Jak už bylo řečeno výše, konektor je pouze jediný. Jde o jakési tenčí (tedy nestandardní) miniUSB. Sluchátka mají 2,5mm jack (proč ne 3,5mm?) a připojují se přes redukci. Vyšší liga je znát i na USB kabelu, který je lisovaný ze dvou barevných plastů.
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Luna není žádný drobeček
 
Klepněte pro větší obrázek
Důkaz lesku: poznáte, jaký v redakci používáme fotoaparát?

Témata článku: Nokia, Nokia 8600 Luna, Král, Barevný plast

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50