Nokia 8910i: nejen barva v titanovém obalu

Jeden z top modelů finské značky se rovněž nevyhnul velkého dovybavení a my tak můžeme přivítat jeho veličenstvo Nokia 8910i. I manažeři jsou hračičkové.
Nokia 8910i: nejen barva v titanovém obalu

Inženýři finské Nokie asi nejspíš ví, co potřebuje „správný“ manažer. Jak jinak si vysvětlit jejich nejnovější počin s visačkou Nokia 8910i. Poslední písmenko v označení svádí k tomu, že se jedná jen o malé vylepšení drahého a stylového mobilu, jakým Nokia 8910 samozřejmě je. Omyl – i stylový mobil potřebuje dneska spoustu „zbytečných“ funkcí.

Kdo si hraje - nezlobí

Začneme hezky po pořádku: první změnou do očí bijící je barevný displej. Ten stejně jako u ostatních Nokií se může pochlubit schopností zobrazit 4 096 barev. Rozlišení je nám zatím neznámé. Pokud se displej povedl tak jako u kolegů stejné značky, nemůžeme proti němu říci křivé slovo. Když už jednou telefon disponuje barevným displejem, tak proč jej nevyužít? Řekli si asi inženýři a přidali podporu multimediálních zpráv MMS. Ovšem s pamětí to asi nebude tak růžové, neboť se jí Nokia nechlubí. Velikost jedné MMS je omezena na 64 kB. A když už jsme u paměti, kontaktů uložíte do telefonu celkem 500, ale textovek pouze 50 (dlouhých jen 10).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Manažeři mají často dlouhou chvíli, řekli si inženýři v Nokii a vylepšili telefon o podporu Java aplikací. Prý, aby si mohl cílová skupina nahrát nějakou tu hru. Omezení číhající na stahovače nových aplikací a her z manažerského křesla, nám nejsou známy a můžeme jen předpokládat, že z důvodů chabé paměti telefonu.

Nyní se konečně dostáváme k užitečné funkci a tou je technologie bezdrátového přenosu Bluetooth. Věřím, že cílová skupina uživatelů ji ocení mnohem více, než barevné legrácky; jen je škoda, že Bluetooth nemají modely, kterým by tato funkce slušela více, jako 6100 nebo 6800.

Novinka bude k dostání v tmavě kovové barvě titanového obalu a první zájemci se z ní budou těšit už před koncem roku.

Základní údaje

  • Mobilní telefon Nokia 8910i
  • Síť: GSM 900/1800 MHz
  • Rozměry: 103-140,5 x 46 x 20 mm
  • Hmotnost: 112 g
  • Displej: 4 096 barev
  • Pohotovostní doba: až 300 h
  • Doba hovoru: až 4 h 30 min
  • Hry: Backgammon a Sky Diver
  • Další funkce a vlastnosti: WAP, MMS, Java, kalendář, úkolovník, kalkulačka, stopky, hlasové vytáčení, GPRS, HSCSD, Bluetooth, infra
Diskuze (2) Další článek: Nokia 5100: lehký outdoor s barevným displejem a baterkou

Témata článku: Nokia, Nokia 8910, Nokia 8910i, Obal, Barva


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 20

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47