Nokia 9210: aktivní plocha, chytré profily a opravdu velké hodiny

Počet programů pro Nokii 9210 sice nepřibývá takovým tempem jako pro 7650, nicméně stále jsou tu utility, o kterých jsem na MobilManii ještě nepsal. Co byste řekli třeba na velkou databázi koktejlů?
Nokia 9210: aktivní plocha, chytré profily a opravdu velké hodiny

První program, Active Desk, je něco podobného jako Outlook dnes. Na ploše komunikátoru zobrazuje aktuální schůzky, úkoly, nepřečtené e-maily a zprávy. Díky tomu nemusíte nahlížet do dalších aplikací jako kalendář nebo zpráv. Přímo z Active Desku lze přidat jak novou poznámku do kalendáře, tak úkol či e-mail. Zkrátka program zrychluje přístup k informacím. Kromě toho si můžete například nastavit, kdy se mají automaticky stahovat e-maily. Docela užitečné. Cena 24,95 dolarů.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Autostart je velmi jednoduchý program. Nastavíte si, které utility chcete spustit ihned po startu, a je to. Po každém restartu se tyto programy automaticky spustí. Cena 7,95 dolaru.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

SmartProfiles vylepšuje práci s profily. Můžete si nastavit čas, kdy se má aktivovat daný profil, čas, kdy se má deaktivovat a rovněž jaký profil se má nastavit poté. Každé nastavení je možné opakovat, takže lze nastavit, že každý den v šest se má zvolit profil Doma a každé ráno v osm profil V práci. Cena 9,50 dolaru.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

SMS Assistant může fungovat jako vaše osobní sekretářka. Nejste-li delší dobu na příjmu, můžete si nastavit, aby v případě volání či příchozí SMS zaslal program zprávu s předem definovaným textem, např. „Do zitrka nejsem k zastizeni, ozvu se hned, jako to bude mozne.“ Události lze nastavit zvlášť pro příchozí SMS i pro volání, či pro obě současně. Automatická zpráva odejde ihned po zmeškání hovoru či přijetí SMS. Kromě odpovědi danému člověku umí program i přeposlat textovky na jakékoliv jiné číslo (to samozřejmě není možné u hovorů). Program je zdarma.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Velmi prostá utilita - Clock6 zobrazí na displeji hodiny přes celou obrazovku. Hodí se např. v noci, když nevíte, kolik je hodin. Stačí stisknout jakoukoliv klávesu, displej se rozsvítí a hned je jasno. Tato prostá utilita je zdarma.

Klepněte pro větší obrázek

Další utilitka, která se vám bude hodit zejména při přípravě domácích party. Cocktails obsahuje recepty na minimálně stovku různých koktejlů.

Klepněte pro větší obrázek

Všechny uvedené programy nebo utility si můžete stáhnout či případně koupit na Handago.com nebo na My-Symbian.com.

Váš názor Další článek: Eurotel: … když je v Praze abnormální hic!

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Plocha, Akt, Profil

Určitě si přečtěte