Nokia 9210: zajímavé programy a hry

Po delší době přicházíme opět s pravidleným seriálem, který vás stručně seznámí se zajímavými programy, utilitami a hrami na Nokii 9210(i) Communicator. Tentokrát je Konvertor měn, přehrávač aplikací Flash, Tetris, přehrávač MP3 a hra DopeWars.
Nokia 9210: zajímavé programy a hry

První prográmek, Flash Player, je určen k přehrávání animaci Flash. Najdete ho na cédéčku k Nokii 9210i nebo přímo na webu Nokie. Jediné co umí, je přehrát animaci Flash, toť vše; můžete si tak přehrávat třeba svoje oblíbené animované vtipy, komiksy nebo klidně i bannery.

Klepněte pro větší obrázek

Od Nokie rovněž pochází program Konvertor. Stejně jako Flash Player se dodává přímo s komunikátorem na cédéčku, případně si jej můžete stáhnout z webu Nokie. Umí konvertovat prakticky veškeré veličiny jako čas, plochu, délku, hmotnost, výkon či peněžní měny. Podobný program existuje i na Psiony (nConvertor), ten je však bohužel komerční.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Třetí program MultiMedia Player už nepochází od Nokie, ale od společnosti PsiLoc, od níž si můžete stáhnout 21denní trial verzi; plná verze programu stojí 14,95 eur. Umí přehrát všechny běžné zvukové formáty a co je nejdůležitější, zvládá i MP3 do 128 kb/s. Zvukový výstup komunikátoru sice není nijak kvalitní, ale kdo chce, má možnost. Poslouchat hudbu můžete i v bondovce.

Klepněte pro větší obrázek

Máte-li rádi Tetris, určitě nesmíte minout tuto zajímavou variaci. AISTetris od EpocWare je tetris položený naležato - důvod je jasný, velikost padající „jámy“ je podstatně větší. Od toho se odvíjí i ovládání: nemačkáte klávesy, ale funkční tlačítka na pravé straně displeje. Bohužel není možné padající kámen rychle poslat na dno, takže u nižších obtížností budete slouhop čekat, než dopadne. Velmi povedené jsou u této hry zvuky a líbí se mi rovněž možnost zapnout mřížku pro snadnější orientaci.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Posledním zastaveníčkem je hra DopeWars od Palmanacu, v níž musíte přežít 18 dní a přitom vydělat co nejvíce peněz. Stáváte se překupníkem čehokoliv, co má nějakou cenu, jako kokain, heroin a podobná pošušňáníčka. Cestujete mezi pěti městy, kupujte to, čeho je v jednom městě hodně (a tedy je to levné) a druhém málo (a tudíž drahé). V každém městě navíc chtějí něco jiného a může se stát, že to, co se dalo prodat v jednome městě včera, dnes už nechtějí. Po cestě vás může přepadnou gang a obrat o peníze (v horším případě o život - a to je konec hry), či policie - té se můžete pokusit utéct či zahodit drogy, abyste byli čistí (tím ale přijdete zákonitě o peníze). Občas zaplatíte někomu za ochranu, občas oberete nějakou mrtvolku. Zkrátka taková krásná gangsterka. Značka: musíte mít!

Poznámka: Současná beta expiruje prvního října; do té doby by se na webu výrobce měla objevit verze finální.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: Zajímavá (ač utajená) služba v informačních SMS

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Kokain, Hry, Drogy, Program


Určitě si přečtěte

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31