Nokia 9210i: na internet přes GPRS a další užitečné programy

Dnes se podíváme na čtyři programy od společnosti PsiNT pro komunikátory 9210(i). Zřejmě největším lákadlem je eInternet, který umožňuje připojení pomocí externího modemu přes GPRS. Neméně zajímavé jsou i další aplikace.
Nokia 9210i: na internet přes GPRS a další užitečné programy

Dnes se podíváme na balík aplikací od společnosti PsiNT. Obsahuje čtyři aplikace, které ulehčí práci nebo nabídnou rozšíření funkcí a schopností komunikátoru.

Extended Internet

Utilitka Extended Internet umožňuje datové připojení pomocí infraportu přes externí modem s GPRS, prostřednictvím klasického modemu či RAS. Zřejmě nejžádanější funkcí je připojení pomocí GPRS, které je rychlejší než pomalé CSD a levnější než HSCSD (v běžných případech). Vlastníte-li druhý mobilní telefon s infraportem, není problém jej využít. Program je díky společnosti Agora Plus počeštěný a nastavení modemu zvládne každý. Vyzkoušel jsem mobilní internet s Ericssonem T39m a spojení fungovalo bez sebemenších problémů.
Cena: 14,95 euro/dolarů

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Extended Recorder

Extended Recorder je velmi jednoduchá utilita umožňující nahrávání hlasových záznamů stiskem tlačítka na straně telefonu. Tímto způsobem můžete jednoduše nahrávat probíhající hovor. Program má několik nastavení, lze zvolit, zda-li bude hlas zaznamenáván při držení tlačítka, nebo při stisku na začátku a konci záznamu. Z dalších funkcí jmenujme kompresi zvuku, možnost nastavení zvukového upozornění na nahrávku či nastavení maximální délky záznamu.
Cena: 14,95 euro/dolarů

Klepněte pro větší obrázek

Extended Printers


Extended Printers umožňuje „tisk“ do souboru, který pak lze vytisknout z PC. Program nabízí dva způsoby tisku. Jedním z nich je tisk do textového souboru, což je – upřímně řečeno – jen uložení daného textu do formátu txt, navíc nejsou podporovány české znaky. Druhým způsobem je grafický tisk, kdy je stránka uložena do souboru jpg či mbm s uživatelsky nastavitelnou kvalitou a barevnou hloubkou. Tento způsob tisku se mi však nepodařilo vyzkoušet, program neustále hlásil chybu a nepomohla ani re-instalace. Tisk do grafického souboru je vcelku dobrý nápad, škoda, že program nefungoval, jak by měl.
Cena: 9,95 euro/dolarů

Klepněte pro větší obrázek

Extended Extras


Tato jednoduchá aplikace umožňuje tvorbu vlastní adresářové struktury, ve které můžete mít přehledně uspořádané dokumenty, různé soubory či zástupce aplikací. Tento program je narozdíl od předchozího užitečný, práce s komunikátorem je svižnější.
Cena: 14,95 euro/dolarů

Diskuze (10) Další článek: Dnes vycházejí dubnové Mobility: budoucnost na CeBITu 2003

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Internet, Program, GPRS

Určitě si přečtěte