Nokia CA-100: nabijte Nokii z USB portu

Telefony Nokia můžete s novou miniaturní nabíječkou nabíjet přímo z USB portu počítače.

Přestože jsou nové modely od Nokie vybaveny systémových konektorem miniUSB, nejsou schopné se prostřednictvím tohoto konektoru nabíjet. Připojení k počítači je proto vybíjí. Týká se to i elitního modelu N95. U starších modelů je pak k dispozici kromě zdířky pro nabíječku pouze Pop-Port konektor, od kterého bychom schopnost nabíjení ani nečekali.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Nabíječka je kompatibilní se všemi novějšími Nokiemi s 2mm konektorem

Možnost nabít telefon z USB portu počítače se přitom hodí. Nokia tento nedostatek svých telefonů proto kompenzuje nabídkou speciální USB nabíječky CA-100.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Krytku USB konektoru neztratíte

Nabíječka zaujme svými minimalistickými rozměry. Zde však není žádný důvod, proč by mělo být zařízení velké. Na samotný USB port navazuje prostor pro elektroniku nabíječky a z konce se táhne krátký, přibližně dvaceticentimetrový kabel zakončený konektorem nabíječky telefonů Nokia (s průměrem konektoru 2 mm). Umístění USB portů na počítačích bývá všelijaké a tak může být kabel mnohdy krátký. Na druhou stranu je dobře, že s sebou nemusíte nosit klubko drátu. Elegantním řešením by byl svinovací mechanismus. Ještě před samotným konektorem je na kabelu přichycena krytka USB portu – tu tím pádem neztratíte a kabel zůstane smotaný.

Praktické, ale drahé

Jako alternativa nabíjení pro věčně „žíznivé“ smartphony se může USB nabíječka CA-100 hodit. Se svými malými rozměry a deseti gramy hmotnosti nebude nikde moc překážet, takže ji můžete nosit jako nouzový zdroj energie. Nějaký ten počítač už se zpravidla někde najde. Nabíječka nabíjí přibližně stejně rychle, jako běžná síťová nabíječka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Telefon musí ležet velmi blízko počítače (případně to chce prodlužovací USB kabel)

Co však od koupi většinu zájemců odradí je bezpochyby cena. Tuto maličkost si výrobce cení na 590 Kč a to je hodně.

Diskuze (55) Další článek: Ceny navigací padají a padají, aspoň v Americe

Témata článku: Nokia, Příslušenství, USB, USB port, Port

Určitě si přečtěte