Nokia dnes představí nové telefony - sledujte MobilManii

Nokia dnes představí nové mobily a kupodivu se tentokrát nepodařilo utajit všechny informace. Před časem jsme psali o modelu 6100, světové agentury už zmiňují následníka komunikátoru. Co bude do třetice? Dnes po 13. hodině bude vše jasné.
Nokia dnes představí nové telefony - sledujte MobilManii

Nokia v následujících dvou dnech pořádá v Mnichově odbornou akci Nokia Mobile Internet Conference 2002. K její příležitosti se dnes od 13. hodiny koná tisková konference, na které by měly být představeny tři nové mobilní telefony. Souběžně se koná tiskovka v Pekingu, kde budeme mít své lidi, takže  nepřijdete ani o fotografie přímo z místa dění.

Věštění z vody

Docela jisté by mělo být uvedení modelu 6100, který se Nokii nepodařilo utajit. U této značky je to poměrně výjimečné, o většině telefonů se skutečně dovídáme až po oficiálním představení. Nokia 6100 bude patřit do stejné kategorie telefonů jako model 6610, který by se už velmi brzy měl začít prodávat.

Klepněte pro větší obrázek

O dalších telefonech ale už nevíme nic konkrétního. Všeobecně se předpokládá, že Nokia představí následníka komunikátoru, model 9210 Communicator byl uveden už před dvěma lety a citelně mu chybí některé funkce, nejvíc asi GPRS.

Informaci o nové verzi komunikátoru s označením 9230 přinesla také agentura Reuters s odvoláním na server Mobil.se. Věřme, že Švédové mají informace od zdroje a že příliš nevycházejí z článku, který vyšel na MobilManii před týdnem a o který se šéfredaktor Mobil.se soukromě velmi zajímal. V našem článku šlo skutečně jen o pouhá přání zasazená do souvislostí.

Kromě podpory GPRS se v případě nového komunikátoru spekuluje také o Bluetooth, MMS, dotykovém displeji, vestavěné podpoře bezdrátové sítě Wi-Fi ... vše ale berte s rezervou. Třeba nakonec žádný další komunikátor nebude.

Třetí telefon, který by měl být zítra představen, je úplně ve hvězdách. Nejvíc spekulací jsem na internetu našel k nástupci modelu 5210, psalo se i o následníkovi luxusní Nokie 8910, inovací se prý má dočkat také mobil-nemobil Nokia 5510, nitka nezůstala suchá ani na poměrně novém telefonu 7650 ...

Vše bude jasné dnes po 13. hodině. Hned jakmile se dostaneme k informacím a obrázkům, najdete je i na MobilManii.

Diskuze (4) Další článek: Siemens C55: německý prcek boduje (test)

Témata článku: Nokia, Telefony, Nokia 5510, Nokia 6100, Telefon, Mobil


Určitě si přečtěte

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 13