Nokia HS-3W: sluchátko, kterému se neschováte (recenze)

Bluetooth sluchátko Nokia vsadilo zejména na odlišnou konstrukci, která umožňuje pohodlnější nošení při dlouhodobém používání. Přesvědčilo nás, že se vyplatí vsadit na osvědčenou značku.
Nokia HS-3W: sluchátko, kterému se neschováte (recenze)

Bluetooth sluchátka jsou dnes stále menší a dostupnější, a proto se výrobci nyní zaměřují také další aspekty pohodlného používání. Názorným příkladem této skutečnosti může být testované sluchátko Nokia HS-3W, které ani při opravdu dlouhém nošení nijak nepřekáží a zachovává si plnou funkčnost.

Vzhled neurazí

Jen stěží byste hledali nějakou zásadní podobnost s dnešními konkurenčními sluchátky. Sluchátko od Nokie můžeme rozdělit do dvou částí. První část tvoří podlouhlá pecka do ucha, jenž vypadá stejně jako běžná sluchátka pro přenosné audiopřehrávače, avšak na rozdíl od nich na ni naleznete jedno ovládací tlačítko a otvory mikrofonu. S druhou částí je spojena tenkým a lehkým drátem. Druhá, mnohem masivnější část, slouží pro „zaparkování“ sluchátka při jeho nečinnosti a naleznete na něm ovládací prvky pro regulaci hlasu a zapínání respektive vypínání celého sluchátka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sluchátko se skládá ze dvou částí --- V balení naleznete i poutko na krk

Obě části sluchátka jsou vyvedeny v kovově stříbrné metalíze, které sekundují pogumované černé plochy po stranách. Samotné sluchátko nese v leskle modrém pruhu logo výrobce. Na zadní straně masivnější části sluchátka naleznete svěrací sponku pro uchycení základny za oděv - například lem košile či kapsy. Na vrcholu masivní spony je stejně masivní očko pro provléknutí poutka na krk.

Z fotografií je patrné, že černé látkové poutko je součásti balení. Pokud se dostanete do situace, kdy nebudete moci základnu nikam přichytit, budete výrobci děkovat, že přiložil také poutko. Sluchátko drží v základně jen díky vestavěnému magnetu. Kvůli němu se také nemůže pochlubit žádným polstrováním ušní části, která by se časem od soustavného nasazování odřela.

Nabíječku v balení nenaleznete. Výrobce předpokládá, že máte po ruce telefon Nokia včetně kompatibilní nabíječky. Leckomu se tak může investice do sluchátka o něco a zbytečně prodražit.

Ovládání zvládne každý

Všechny ovládací prvky naleznete v černých pogumovaných zónách. Vesměs se jedná o velmi drobné, ale dobře hmatatelné výstupky. Na levé straně základny leží nejmenší tlačítko pro uvedení sluchátka do chodu. Pravou část obsadila sluchátka pro regulaci hlasitosti. Nejlépe hmatatelné a ovladatelné tlačítko náleží samotnému sluchátko. Leží v blízkosti mikrofonu a s jeho ovládáním nebudete mít vůbec žádný problém. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sluchátko drží v základně magnet --- Kabel je možné omotat okolo základny

Seznamka s telefonem

Abyste sluchátko spárovali s mobilním telefonem, nemusíte jej uvádět do žádného speciálního režimu. Plně postačí, když jej jednoduše zapnete a telefon dokoná zbytek. V případě sluchátka Nokia HS-3W má každý kus jedinečný párovací klíč. Naleznete jej vytištěný na kartičce tvrdého papíru se sluchátkem v balení. Pokud byste kartičku ztratili, vězte, že párovací kód není nic jiného než poslední čtyři číslice výrobního čísla sluchátka, které naleznete na štítku pod baterií.

Při každém opětovném zapnutí sluchátka si samo zjistí, zdali se v okolí potuluje spřízněný telefon. Sluchátko totiž může fungovat až z osmi telefony. V jeden okamžik však pochopitelně jen s jedním.

Párování máme za sebou a jdeme si zavolat

Zde nemohu opomenout, že sluchátko odmítalo korektně fungovat se stařičkým Ericssonem T39m. Spárování proběhlo bez problémů, ale to bylo tak vše. Na řadu tedy přišel další telefon, tentokrát ze stáje Nokia; konkrétně model Nokia 7600. Zde nenastaly žádné komplikace.

Při telefonování oceníte volnost pohybu, kterou vám dává konstrukce sluchátka. Nemáte ten svíravý pocit, že vám něco sedí za uchem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Spona k uchycení k oděvu slouží také jako kryt baterie

Kvalita zvuku nebyla nejlepší. Hovor ve sluchátku je slyšet trochu zatměle a s množstvím šumu. Druhá strana rovněž pozná, že nehovoříte přímo z telefonu. Avšak pokud kvalita hovoru byla mírným zklamáním, dosah od sluchátka byl naopak velkým překvapením. Nejen, že je možné se sluchátkem překročit desetimetrovou hranici, ale nepocítíte téměř žádné reakce, pokud se vzdálíte do další místnosti a od telefonu vás budou dělit dvě zdi.

O nějaké závislosti na přímou viditelnost nebo natočení směrem k telefonu můžete zapomenout, sluchátko Nokia si na to totiž vůbec nehraje. Rozpoznávání hlasových jmenovek probíhalo bez problémů a proto mohu tento způsob aktivace hovoru vřele doporučit. Pomocí tlačítek na sluchátku i základně můžete přijmout/ukončit hovor, aktivovat hlasové vytáčení, vypnout mikrofon (praktické) nebo vytočit posledně volané číslo. Opět bez sebemenších problémů.

Podle údajů výrobce by mělo sluchátko se standardně dodávanou baterií vydržet až čtyři hodiny hovoru nebo sto hodin v pohotovosti. 

Sluchátku se neschováte (hodnocení)

Sluchátko Nokia HS-3W mnohým učaruje svým nekonvenčním, avšak praktickým vzhledem. Po zvukové stránce je ještě co zlepšovat, ale to sluchátko napravuje příkladnou imunitou na vzdálenost a polohu od telefonu, a to i v situaci, kdy mezi ním a telefonem je několik překážek. Díky tomu je nasazení sluchátka vhodné téměř úplně všude, kde je vyžadována volnost rukou a stálý kontakt s telefonem. Příznivá je rovněž cena sluchátka pohybující se okolo 2 800 Kč.

Technické parametry:

  • Bluetooth sluchátko Nokia HS-3W
  • baterie: Li-Pol
  • doba nabíjení: 2 h 45 min
  • pohotovostní doba: až 100 h
  • provozní doba: až 4 h
  • dosah: do 10 m
  • hmotnost: 29 g
  • podporované Bluetooth profily: Handsfree, Headset
  • cena: okolo 2 800 Kč
Diskuze (11) Další článek: Mobil, který střílí (video)

Témata článku: Nokia, seznamka, Nokia 7600, Sluchátko, Sluch


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný smartphone ** Levný smartphone umí víc než obyčejný mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Jan Láska | 23

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících korun

Jan Láska | 92

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 17

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 11 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 56

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 29