Nokia Image Viewer: šup s fotkami na obrazovku televize!

Zajímavou hračku naleznete na seznamu příslušenství k mobilním telefonům značky Nokia. Nokia Image Viewer umožní majiteli Nokie s foťáčkem prohlížet pořízené fotografie na televizní obrazovce.
Nokia Image Viewer: šup s fotkami na obrazovku televize!

Ve včerejším vydání jsme si na MobilManii představili Music Stand, produkt finské Nokie, který využívá „hudebního“ potenciálu stejnojmenných mobilů. Práce se zvukem u mobilních telefonů nikoho nepřekvapí. V poslední době však do popředí vystupuje mimo zvuku také obraz, který s rostoucí kvalitou barevných displejů mobilů nabývá na důležitosti. Integrované fotoaparáty, které začaly s úspěchem okupovat těla mobilů, procházejí taktéž bouřlivým vývojem. Výrobci se snaží zbavit integrovaný foťáček pověsti hračky s malou využitelností.

Foťte o závod

Klepněte pro větší obrázekAčkoliv si fotografie pořízené mobilem (alespoň v našich podmínkách) mohou nechat o dobré kvalitě zatím pouze zdát, výrobci se snaží, aby si majitel telefonu s foťáčkem pořádně vychutnal to málo, co mu jeho mobilní zázrak nabízí. Příkladně se k tomuto problému postavila právě Nokia, která mimo zmíněný Music Stand nabízí také zařízení jménem Image Viewer. Image Viewer umožní majiteli mobilního telefonu s foťáčkem (samozřejmě značky Nokia), prohlížet pořízené fotografie na obrazovce televizoru nebo pomocí videoprojektoru.

Podívejme se nyní na Image Viewer blíže. Nejlépe si jeho funkci vysvětlíme na praktickém příkladě. Vlastníte mobil značky Nokia s integrovaným fotoaparátem. Integrovaný fotoaparát používáte často a rádi, fotíte jím kupříkladu na party. Na jedné blíže nespecifikované party uděláte několik fotek, které stojí opravdu zato. Když se o několik dnů později zastavíte u známých, kteří party vynechali, rádi byste jim pořízené fotografie ukázali.

V tašce s sebou nesete Image Viewer – černou krabičku s dvěma tlačítky, na první pohled velmi podobnou té, jež ukrývá mýdlo při cestách mimo domov (bez tlačítek). Místo toho, abyste z Image Vieweru vyňali mýdlo, uvedete ho do chodu. Image Viewer je napájen bateriemi, takže na rozdíl od Music Standu nebudete omezeni přítomností, či nepřítomností elektrické zásuvky. Pomocí kabelu propojíte Image Viewer s televizí či videoprojektorem.

Bluetooth je podmínkou

Klepněte pro větší obrázekPomocí Bluetooth se telefon propojí s Image Viewerem. Zde samozřejmě narážíme na první problém. Pokud fotíte Nokií, která bluetooth nemá (7250), můžete na Image Viewer klidně zapomenout. Fotografie do jeho útrob nedostanete. Ve chvíli, kdy mobilní telefon (3650, 7650) naváže úspěšně komunikaci s Image Viewerem, vyberete fotografie, které si chcete prohlédnout a odešlete je.

Image Viewer fotografie přijme a okamžitě spustí prezentaci. Pomocí tlačítek můžete zvolit rychlost, jakou se budou jednotlivé fotografie střídat. Image Viewer si dokáže poradit také s převrácenou fotografií. Dvě tlačítka bohatě stačí k tomu, abyste fotografii otočili do požadované polohy. Další funkce u Image Vieweru nenajdete. K tomu, aby splnil svůj účel, jich v podstatě ani více nepotřebuje. Bude už záležet na zákaznících, zda shledají Image Viewer užitečnou pomůckou, či naprostou zbytečností.

Ve zkratce

  • Hmostnost: 105 g
  • Rozměry (mm): 98 x 98 x 42
  • Podpora norem televizního signálu: PAL, NTSC, SECAM
  • Podporovaný formát obrázků: JPEG, VGA až 640 x 480 pixelů
  • Napájení: 4x baterie AAA nebo nabíječky Nokia: ACP-7
  • Provozní doba (baterie): až 90-255 min. (v závislosti na kvalitě baterií AAA)
  • Kapacita paměti: 3 MB (cca. 65 obrázků, každý o velikosti 44 kB) 
Diskuze (12) Další článek: Praktické zkušenosti se Samsungem SGH-V200

Témata článku: Nokia, Příslušenství, Televize, Obraz, View, Fotka, Obr

Určitě si přečtěte