Nokia J-NM02: véčko, aktivní barevný displej a foťák

Na rozdíl od evropských či amerických modelů jsou Nokie prodávané v Japonsku úplně jiné. Tento model je rozklápěcí véčko s barevným aktivním displejem, e-mailovým klientem, prohlížečem Internetu a množstvím dalších funkcí. Ach Evropo, jak jsi pozadu.
Nokia J-NM02: véčko, aktivní barevný displej a foťák

Japonský operátor J-Phone uvedl včera nový mobilek J-NM02, který pro něj vyrábí Nokia. Jde o klasické véčko s aktivním barevným TFT displejem, který zobrazí až 12 řádků textu v 65536 barvách. Mobilu nechybí ani malý fotoaparát, který je schopen zachytit až 70 tisíc bodů, což by odpovídalo zhruba rozlišení přes 320 na 200 bodů. „Oko“ kamery je stejně jako u evropské Nokie 7650 umístěno na zadní části mobilu.

Nová Nokia má kromě již zmíněného velkého displeje také jeden malý podobně jako některé Samsungy nebo např. Motorola V.60. Barvou podsvícení můžete dokonce odlišit až pět volajících lidí; každý bude jednoduše svíti jinak. Kromě toho si můžete zvolit jednu ze 16 velmi hezkých melodií – ne žádná pípání, jak to známe z našich mobilů.

Rozměry mobilu jsou velmi kompaktní, 94 x 49 x 25 mm při hmotnost 100 gramů. Baterie by měla vydržet na dvě hodiny volání a 300 hodin pohotovosti. Pro webové stránky a e-maily mají japonští uživatelé k dispozici půl megabajtu paměti. No řekněte na rovinu, není to paráda?

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

 

Diskuze (13) Další článek: V zákulisí operátorů: jak Oskaráci hlídají svoji síť, část druhá

Témata článku: Nokia, Véčko, A/B, Akt, Displej, Barevný displej, Foťák

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 11

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50