Nokia Music Stand: udělejte si HiFi z mobilu

Pod označením Nokia Music Stand se nabízí příslušenství, které z vašeho mobilního telefonu udělá hlasité rádio, MP3 přehrávač či výkonné hands-free. Přitom všem vám mobil ještě dobije.
Nokia Music Stand: udělejte si HiFi z mobilu

O čem vlastně hovoříme? Do rukou se nám dostane malá černá věc tuctových tvarů. Vypadá jako reproduktor, chová se jako reproduktor, v jistém ohledu to také je obyčejný reproduktor. Z obyčejného reproduktoru se však stává reproduktor neobyčejný v případě, že jste majiteli mobilního telefonu značky Nokia (7250, 6800). Pokud se vám totiž v kapse hřeje právě tento telefon, můžete si onen obyčejný reproduktor přetvořit v něco mnohem zajímavějšího.

Jestliže jste po prvních několika větách ohromeni a rozhodli jste se Music Stand (hudební modul) koupit, raději ještě chvíli vydržte. Všechno není tak růžové. Zvolíme pro tentokrát opačný postup a dříve, než vyjmenujeme výhody nového zařízení, podíváme se na maličkosti, které by vás mohli po zakoupení Music Standu vyvést z míry. Music Stand váží 310 g, což na jednu stranu není na takový výrobek příliš mnoho, ale ani příliš málo. Při celodenním běhání by se vám Music Stand asi pořádně pronesl.

Bez zásuvky ani ránu

O napájení Music Standu se stará elektrický proud dodávaný ze sítě. Bohužel schází možnost napájet hudební modul bateriemi, což výrazně ovlivňuje jeho mobilnost. Mobilní telefon by si určitě zasloužil Klepněte pro větší obrázektaké opravdu mobilní příslušenství. Nyní se tedy konečně dostáváme k výčtu funkcí, k tomu, co Music Stand umí. V první řadě můžete svůj telefon pomocí Music Standu dobíjet. Někdo uvádí tuto funkci na první místě, my ji pro tuto chvíli označíme za nejméně zajímavou.

Daleko více nás totiž zaujme, že usazení telefonu do Music Standu propojí telefon s reproduktory, čímž vznikne zajímavá kombinace. Díky této kombinaci se z Music Standu a vašeho mobilního telefonu může stát buď MP3 přehrávač, nebo hlasité FM rádio. Záleží jen na tom, co váš telefon umí, nebo jaké zařízení k Music Standu připojíte (k Music Standu se dá totiž připojit externí CD či MP3 přehrávač). Jelikož se dá v budoucnu předpokládat zvýšená koncentrace integrovaných MP3 přehrávačů v mobilních telefonech, dá se předpokládat také zvýšený zájem o zařízení podobná Music Standu.

Pracovní nástroj

Dost bylo zábavy, pojďme nyní pracovat. Music Stand od Nokie je totiž chápán především jako pracovní pomůcka. Kdykoliv vám někdo volá, Music Stand ztlumí hlasitou hudbu linoucí se z reproduktorů, abyste náhodou nepřeslechli vyzvánění mobilu. Stiskem tlačítka na hudebním modulu můžete vypustit hlas volajícího do prostoru tak, aby ho slyšelo celé osazenstvo místnosti. Jelikož zařízení nechybí integrovaný mikrofon, můžete stejně tak poslouchat, jako hovořit. Kvalita zvuku vycházejí z reproduktorů je údajně na vysoké úrovni.

Sečteno a podtrženo Nokia Music Stand je zajímavý produkt, který ocení majitelé Nokií. Ocení ho však v případě, že chtějí povýšit svůj mobil na hlasité rádio nebo MP3 přehrávač. Ocení ho zřejmě také firmy při konferenčních hovorech. Kdo by chtěl ale Music Stand používat tam, kde ze zásuvky neteče elektrický proud, má zkrátka smůlu.

Ve zkratce

  • Nokia Music Stand
  • Rozměry: 160 × 115 × 70 mm
  • Hmotnost: 310 g
  • Konektory: Pop-port, jack 3,5 milimetrů, konektor pro nabíjení telefonu
  • Reproduktory: jednopásmové, průměr 55 milimetrů
Diskuze (16) Další článek: T-Mobile: volejte z roamingu za dvacet korun

Témata článku: Nokia, Příslušenství, Nokia 7250, Mobil, Hlas volajícího


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11