Nokia ohromila Evropu zcela novým véčkem!

Nové kovové véčko Nokie je velmi luxusním doplňkem vrstvy nad deset tisíc. Nejde sice o tak prestižní záležitost jako Vertu, nicméně véčkové provedení se v nabídce této finské firmy objevuje vůbec poprvé.
Nokia ohromila Evropu zcela novým véčkem!

Nová Nokia 8580 celé redakci vyrazila dech. Nokia se poprvé v Evropě ukázala s mobilem, který má véčkovou koncepci, a to rovnou v celokovovém provedení. Ani nechtějte vidět tu bitku, která se strhla, když k nám mobil dorazil. O tom, jak si naší redakce Nokia váží, svědčí i fakt, že zásilka dorazila přímo ze sídla vedení ve Finsku.

Protože na 8580 není ani kousek plastu, není divu, že je mobil hodně těžký - přesné údaje výrobce zatím nejsou k dispozici, nicméně při vážení na kuchyňské váze se ukázala hodnota 189 gramů včetně kovového řetízku na krk. Není to málo, ale za výlučnost se platí.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

V zavřeném stavu připomíná mobil vajíčko, což ale není na škodu věci, spíše naopak. Luxusní povrch z leštěného kovu pak celému mobil dodává punc jedinečnosti. Není tajemstvím, že mobil nebude pro každého, základní cena činí pěti tisíc eur a zvyšuje podle toho, jaké doplňky si necháte dodělat - zlato či drahokamy vaši prestiž ještě zvýší.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Po otevření mobilu se naskytne nevídaný pohled - mobil nemá klávesnici! Dlouho nám trvalo, než jsme na způsob ovládání přišli. Mobil se totiž ovládá výhradně hlasovými povely. Systém rozpoznávání hlasu je velmi povedený, má téměř stoprocentní úspěšnost. Vzhledem k chybějící klávesnici je to ale nutnost.

Nokia 8580 se může chlubit opravdu velkým displejem. Je sice černobílý, nicméně k provedení mobilu se výborně hodí. Písmo je dostatečně velké, aby s ním neměli problém ani starší lidé. Pokud zrovna s mobilem nepracujete, zobrazí se spořič displeje s digitálními hodinami, které jsou vidět na obrázku.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Mobil nemá žádné menu, protože všechny funkce ovládáte přímo hlasem. Příkazy jsou uvedeny v manuálu a pro perfektní zvládnutí mobilu je nutné se je všechny naučit zpaměti. Nová čísla či textovky samozřejmě diktujete a příchozí SMS si můžete nechat mobilem i přečíst. Syntéza hlasu je dokonalá, uslyšíte jemný hlas mladé dívky s erotickým nádechem.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Mobil je vybaven všemi myslitelnými funkcemi, od Bluetoooth až po rádio - to samozřejmě hraje nahlas. Protože mobilu chybí jak datový konektor, tak konektor pro nabíječku, probíhá nabíjení pomocí externí nabíječky - musíte vyjmout baterii a vložit ji do ní. Bohužel, během té doby nemůžete volat, data z mobilu se ale neztratí, 8580 má záložní baterii.

Klepněte pro větší obrázek

Na podrobnější recenzi mobilu si budete muset bohužel počkat, protože odhalit všechna jeho tajemství bude trvat déle, než je běžné u normálního telefonu. Už nyní ale mohu s klidem prohlásit tento mobil za to nejlepší, co jsem kdy držel v ruce. Bez výhrady.

Přeji hezkého Silvestra a rada pro dnešní půlnoc: neberte nás tak vážně.

Témata článku: Nokia

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50