Nokia Ovi: nasdílejte celý svůj život

Synchronizace kontaktů, kalendáře a veškerého obsahu telefonu z jakéhokoliv PC. Sdílení a archivace souborů. To je Ovi

Nokia pokračuje ve vylepšování svého portálu Ovi, jenž slouží jako univerzální brána mezi internetem a koncovým přístrojem uživatele. Zahrnuje služby Nokia Music Store, Nokia Maps, N-Gage a sdílení souborů Share Ovi. K nim Nokia přidává nově funkci synchronizace správy osobních informací. Pomocí softwarového balíku Nokia Ovi Suite pro PC, který byl nedávno uveden na trh, bude možné synchronizovat, zálohovat a sdílet kontakty, zprávy a údaje v kalendáři na internetu a přenášet je tak mezi libovolnými telefony Nokia s podporou Ovi. Fungovat bude také služba vzdáleného přístupu ke sdíleným souborům Files on Ovi.

Synchronizujte odkudkoliv

Nejnovější verze portálu Ovi.com, která je nyní k dispozici jako public beta, nabízí funkci synchronizace vašeho kalendáře, kontaktů, poznámek a úkolů mezi mobilním zařízením Nokia a webovou stránkou www.ovi.com. Prostřednictvím této funkce můžete na portálu Ovi.com provádět on-line zálohování důležitých informací, k nimž máte trvalý přístup odkudkoliv, kde jste připojeni k internetu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ilustrační fotografie

S pomocí aplikace Nokia Ovi Suite for PC lze snadno kopírovat soubory a informace z mobilního zařízení Nokia na osobní počítač, zálohovat obsah telefonu a ukládat fotografie a videa do Share on Ovi, což je služba sdílení mediálních souborů, kterou Nokia zavedla počátkem letošního roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Krátké představení Ovi

Služba Files on Ovi poskytuje vzdálený přístup k souborům na osobním počítači připojeném k internetu z jakéhokoli počítače nebo mobilního telefonu s prohlížečem. K dispozici je rovněž možnost on-line ukládání souborů do osobní paměťové schránky Anytime Files, v níž jsou soubory pro uživatele vždy přístupné. Tuto službu vyvinula Nokia díky akvizici společnosti Avvenu v prosinci 2007, jejíchž odborných znalostí využila.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Synchronizace kontaktů vyžaduje registraci • sdílená galerie

Zatím tři vyvolení

Osobní prostor na serverech Nokie je však placenou službou. Anytime Files s 10GB dat přijde na 50 eur za rok, třicetigigabytová on-line schránka je za dvojnásobnou částku. Pokud se uživatel rozhodne službu využívat jen několik měsíců v roce, zaplatí poměrnou část. Pro vyzkoušení Anytime Files slouží šedesátidenní trial lhůta, po dobu jejíhož trvání můžete využívat službu zdarma.

Klepněte pro větší obrázek
Files je placená služba, poskytuje ale 60denní trial zdarma

Pro všechny služby sdružené v portálu Ovi je nutná bezplatná registrace přímo na stránkách. Aplikaci Nokia Ovi Suite k synchronizaci obsahu telefonu můžete stáhnout zde. Prozatím je podporována pouze trojice modelů N96, N78 a Nokia 6210 Navigator. Další telefony by měly postupně přibývat, stejně jako verze softwaru pro Mac. Do budoucna se počítá dokonce i s instalací pro Linux.

Váš názor Další článek: Koupíte si stejného trpaslíka u Vodafonu za 325 nebo 650 Kč?

Témata článku: Nokia, Nokia 6210 Navigator, Nokia N-Gage, Placená služba, NAS, Krátké představení, Život


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21