Nokia Ovi obchod: zaplaťte aplikace SMSkou

Ovi obchod zavádí nový způsob úhrady nákupu aplikací. Zákazníci v ČR mohou využít k platbě prémiové SMS. Služba je dostupná u všech tří operátorů.
Nokia Ovi obchod: zaplaťte aplikace SMSkou

Obchod s aplikacemi v podání finské Nokie vychází vstříc zákazníkům a přináší nový, pohodlný způsob plateb. Za aplikace zakoupené v Ovi Storu mohou nyní uživatelé platit vedle bezhotovostní platby kartou také odesláním prémiové SMS zprávy. Ovi Store je první z velkých appstorů, které tuto funkci na českém území dovoluje. Konkurenční obchod Applu přijímá za placené aplikace bezhotovostní platby kartou, na Android Marketu a Samsung Apps nemůžeme zatím kupovat placené aplikace vůbec.

Cena položek z Ovi Storu zůstává i při využití prémiové SMS pro zákazníka stejná jako při platbě kartou. Úhradu pomocí prémiových SMS podporuje kompletní trojka českých GSM operátorů, v jejichž sítích lze mobily Nokia provozovat. Obsah zakoupený v obchodu Ovi pomocí prémiových SMS je zúčtován u předplacených karet ihned a částka je stržena z kreditu. V případě zákazníků s mobilním tarifem je částka zahrnuta do pravidelného vyúčtování služeb.

„Nová možnost platby za obsah v Ovi Obchodu pomocí prémiových SMS je dalším krokem, jak udělat tento portál pro zákazníky ještě přívětivější. Oproti konkurenci nyní Ovi Obchod umožňuje českým zákazníkům nejjednodušší a nejširší možnosti platby za aplikace, hry a další bohatou nabídku obsahu,“ říká Petr Kasa, ředitel Nokia Česká republika. „Ovi Obchod samozřejmě nabízí i množství bezplatného obsahu a také širokou nabídku lokálních aplikací a nástrojů, které jsou mezi tuzemskými zákazníky velmi populární,“ dodává.

V nabídce Ovi Storu najdou zájemci nejrůznější doplňky pro mobilní telefony, jako jsou prohlížeče, hry, komunikační programy nebo třeba slovníky. Mnohé z aplikací mají lokální původ. V nabídce je například množství čteček českých zpravodajských portálů a magazínů. Další aplikace od českých vývojářů přibývají každý den. Přesto nabídka Ovi Store zatím výrazně pokulhavá za početnými tituly konkurenčních portálů. Počet aplikací na Android Marketu už překročil 100 tisíc, ještě rozsáhlejší AppStore Applu eviduje více než dvojnásobek. Počet odhadovaných 13 tisíc aplikací v obchodě Ovi se má zvýšit zejména po nástupu Nokie N8 a přepracované verzi Symbianu.

Diskuze (19) Další článek: T-Mobile zvýhodní postižené povodněmi

Témata článku: Nokia, Aplikace, Obchod, Nová možnost, Zpravodajský portál, Český vývojář, Prémiový sms, Pohodlný způsob


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 13

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29