Nokia představí brzy nové mobily

Dnešní tisková prezentace ve španělské Seville možná ukáže světu další telefony z dílny Nokie. Podle našich odhadů je ve hře nejméně čtveřice mobilů, které by mohly opět zamíchat pořadím na trhu.
Nokia představí brzy nové mobily

Na konci prázdnin obohatila Nokia své portfólio o další dva sympatické modely – Nokii 2300 a Nokii 1100. Oba telefony jsme vám důkladně představili ještě v týž den, kdy se prezentace konala. 

Dnešní prezentaci hodláme pojmout úplně stejně. Opět vás budeme informovat jako první.

Klepněte pro větší obrázek

Kromě dnešní prezentace ve Španělsku je ve hře ještě prezentace v Londýně, která se bude konat 25. září a nebo také NMIC na konci října ve francouzském Nice. Na každé z trojice událostí může proběhnout prezentace nových modelů. Nejvíce pravděpodobný termín je ten londýnský, ale věříme, že i dnes se objeví nějaká novinka.

A co můžete očekávat? Podle našich předpokladů by se v portfóliu Nokie mohly objevit čtyři nové mobilní telefony.  Pro uživatele by jistě byl nejzajímavější model 7610, který by měl být nabitý funkcemi k prasknutí. Očekávat lze kvalitní displej s paletou 65 tisíc barev, kamerkou. Tento model by mohl být představený také na nové platformě. Uvidíme.

Klepněte pro větší obrázekDále můžeme očekávat nadstandardně vybavený model 3200, který bude využívat všechny výhody platformy Series 40. První zprávy o něm se objevili již na jaře tohoto roku, a my jej mylně považovali za pouhý prototyp. Během prázdnin jsme vám pak přinesli dva články i s prvními obrázky telefonu. Dnes vám předkládáme kompletní parametry:

  • Rozměry: 107 x 45 x 21mm.
  • Hmotnost : 90 g.
  • Síť: GSM Triband (900/1800/1900 MHz)).
  • Funkce a vlastnosti: GPRS,  EDGE, 2.0 WAP, Java, EMS, MMS, Mobile Chat, FM rádio, kamerka s bleskem, polyfonní 40hlasé vyzvánění, IrDA, diktafon, PIM aplikace, hlasitý odposlech.  

Cena: první optimistické odhady hovoří o 250 euro.   

Dalším předpokládaným telefon by měl být model spadající do pětkové řady. Mělo by se opět jednat o telefon pro uživatele holdující aktivnímu životu. Uvidíme, neboť jeden model v pětkové kategorii již na platformě Series 40 existuje.

Posledním z očekávaných bude telefon pracující v sítích třetí generace. Uvidíme, zda Nokia představí svůj UMTS telefon již dnes nebo využije některou z dalších příležitostí.

Kromě těchto téměř tutovek se pravděpodobně asi shledáme ještě s nástupcem Nokie 6800 – o něm jsme vás informovali zde. Možná také s inovovaným modelem 6100i nebo také s nástupcem v luxusní kategorii - modelem 8910i.

Diskuze (7) Další článek: Ptejte se: 55 otázek a odpovědí na téma MMS

Témata článku: Nokia, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15