Nokia registrovala řady X a Cseries. Objeví se v nich i netbooky?

Nokia pravděpodobně chystá změnu ve značení svých přístrojů. XpressMusic nahradí Xseries, v Cseries se nejspíš dočkáme nových netbooků.
Nokia registrovala řady X a Cseries. Objeví se v nich i netbooky?

Nokia se netají svým záměrem vstoupit s výrobou do světa mobilních počítačů. Za něj nakonec považuje i svou současnou vlajkovou loď N97, přesto jde pořád více o mobil než netbook. Finské plány ale nyní nabírají konkrétnější obrysy. Na blogu Puhelinvertailu se objevily informace, že Nokia si již v dubnu tohoto roku zaregistrovala ochrannou známku pro užití názvu „Cseries“. Do této řady by mohla spadat zařízení z kategorie netbooků a přenosných kapesních počítačů.

C jako Computer?

Objevuje se spousta dohadů a spekulací, písmeno „C“ v názvu Cseries přímo vybízí ke spojitosti se slovem Computer, existují ale i názory, že Nokii „dochází místo“ v řadě Nseries a tak potřebuje zvolit nové značení. To by v takovém případě pravděpodobně sloučilo obě existující prémiové větve E a Nseries v jednu velkou multimediální rodinu. V současné době se totiž hardwarové rozdíly mezi zařízeními určenými pro business zákazníky (Eseries) a přístroji pro zábavu (Nseries) téměř stírají. Jiné hlasy zase tvrdí, že po vyčerpání původních řad Nokia přistoupí k třícifernému značení a nástupce dnešní N97 by se mohl jmenovat například N970.

Podle dalších zdrojů uvedených na serveru Digitoday.fi si Nokia taktéž nechala u evropské organizace OHIM (Office for Harmonization in the Internal Market) zaregistrovat známku Xseries. Pod ni by měly být nově řazeny telefony z úspěšně se rozrůstající hudební rodiny XpressMusic.

Není tajemstvím, že Nokia by měla na podzim tohoto roku představit nová zařízení založená na linuxové platformě Maemo. Pravdě nejblíže tak může být vysvětlení, že známka Cseries bude sloužit právě k jejich značení. Moudřejší možná budeme po pravidelném výročním setkání Nokia World 2009, které letos proběhne ve dnech 2.-3. září v německém Stuttgartu.

Téma do diskuze: Myslíte si, že má Nokia šanci uspět na masivně se rozvíjejícím trhu netbooků, kde některé produkty zavedených hráčů atakují svou cenou hranici průměrně vybavených telefonů střední třídy?

Témata článku: Nokia, Business zákazník, Rozvíjející trh

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50