Nokia si věří a chystá se na miliony

Zajímá vás, jak hodně si Nokia věří a kolik mobilních telefonů vybavených těmi nejnovějšími technologie chce během příštího roku prodat? Tak pozorně čtěte.
Nokia si věří a chystá se na miliony

Podle vyjádření renomované agentury Reuters prohlásil největší světový výrobce mobilních telefonů – finská telekomunikační splečnost Nokia – svůj předpoklad prodeje svých mobilních zařízení v příštím roce. Věřte nebo ne, Nokia si skutečně věří a kromě běžných mobilních zařízení se chystá prodat nejméně padesát milionů mobilních telefonů, které budou podporovat mobilní specifikaci nezávislého internetového programovacího jazyka Java.

Tiskový mluvčí Nokie, Tapio Hedman agentuře Reuters řekl: „Nokia je připravena prodat 50 milionů mobilních telefonů s podporou Javy v roce 2002 a jsme také schopni toto množství zdvojnásobit v roce 2003“.

Java je programové vybavení, jejíž aplikace jsou nezávislé na použitém zařízení – stejné programy fungují na kapesním počítači stejně dobře, jako na mobilním telefonu. Díky podpoře tohoto programovacího jazyka v mobilních telefonech si budete moci rozšiřovat svůj telefon o stále nové a nové funkce, které bude možné stáhnout přímo z Internetu nebo WAPu. V současné době podporují tuto technologii na nšem trhu nepodporuje žádný mobil, chystá se ale Siemens SL45i.

Myslíte si, že se Java v mobilních telefonech uchytí? Chcete mobilní telefony s těmito funkcemi? Napište nám svůj názor.

Témata článku: Nokia, Siemens SL45i, Mil

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50