Nokia si věří a chystá se na miliony

Zajímá vás, jak hodně si Nokia věří a kolik mobilních telefonů vybavených těmi nejnovějšími technologie chce během příštího roku prodat? Tak pozorně čtěte.
Nokia si věří a chystá se na miliony

Podle vyjádření renomované agentury Reuters prohlásil největší světový výrobce mobilních telefonů – finská telekomunikační splečnost Nokia – svůj předpoklad prodeje svých mobilních zařízení v příštím roce. Věřte nebo ne, Nokia si skutečně věří a kromě běžných mobilních zařízení se chystá prodat nejméně padesát milionů mobilních telefonů, které budou podporovat mobilní specifikaci nezávislého internetového programovacího jazyka Java.

Tiskový mluvčí Nokie, Tapio Hedman agentuře Reuters řekl: „Nokia je připravena prodat 50 milionů mobilních telefonů s podporou Javy v roce 2002 a jsme také schopni toto množství zdvojnásobit v roce 2003“.

Java je programové vybavení, jejíž aplikace jsou nezávislé na použitém zařízení – stejné programy fungují na kapesním počítači stejně dobře, jako na mobilním telefonu. Díky podpoře tohoto programovacího jazyka v mobilních telefonech si budete moci rozšiřovat svůj telefon o stále nové a nové funkce, které bude možné stáhnout přímo z Internetu nebo WAPu. V současné době podporují tuto technologii na nšem trhu nepodporuje žádný mobil, chystá se ale Siemens SL45i.

Myslíte si, že se Java v mobilních telefonech uchytí? Chcete mobilní telefony s těmito funkcemi? Napište nám svůj názor.

Diskuze (6) Další článek: RadioMobil nebude účtovat hovory do USA

Témata článku: Nokia, Siemens SL45i, Mil, Použité zařízení


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15