Nokia slibuje nejlepší hru vašeho života

I když nemáte mobil značky Nokia, můžete se v listopadu zapojit do velmi zajímavé hry, kterou společnost Nokia pořádá. Prý si můžete jeden měsíc života prožít dvakrát. No, uvidíme.
Pokud jste členy Nokia klubu, asi jste nepřehlédnuli upoutávky na novou hru Nokie, která se má spustit prvního listopadu. Jmenuje se Nokia Game 2000 a slibuje jeden z nejlepších zážitků vašeho života. Mají v ní „mizet hranice mezi skutečným a virtuálním světem, vodítka pro hru se mohou objevit tam, kde byste je nečekali.“ Žádné příliš konkrétní informace se však pod nos nepodávají, musíme si ještě týden počkat.

Jak se stát hráčem

Nejprve se musíte zaregistrovat, poslední termín je příští úterý, tedy za týden. Po prvním listopadu již registrace nebude možná. Přidat se do hry můžete jedině na webu hry, www.nokiagame.com. Z nabídky Připojit se a hrát vyberte příkaz Přihlásit se. Doporučuji důkladně pročíst podmínky hry, kde se mimo jiné dozvíte, že budete potřebovat v listopadu přístup k různým médiím, kde budete shánět informace apod. Že nebudete moci žádat o náhradu ušlého zisku či ztráty vzniklé účastí ve hře. Hra vás prostě vytíží na maximum a pokud jednou selžete, budete ze hry vyřazeni. Podmínky se vyplatí číst mimořádně pečlivě, je v nich dost záludností; jak se říká, pozdě bycha honit.

Po přečtení podmínek si vyberete svoji přezdívku ve hře, heslo, kontrolní otázku, poté zadejte svoje telefonní číslo a e-mail. Hry se totiž může účastnit pouze majitel mobilu; část komunikace bude totiž probíhat pomocí textovek. Po té vám do poštovní schránky dojde identifikační číslo, s kterým se poté přihlásíte do vlastní hry. Zvolte v nabídce Připojit se a hrát příkaz Moje hra. Zde zadáte svoje mobilní číslo, heslo a identifikační číslo. To autoři hry doporučují provést do 48 hodin po registraci, jinak se budete muset registrovat znovu.

Vítěz bere zájezd

A co autoři hry slibují? Vítěz hry odjede na show Snowball televizní společnosti MTV. Ta bude probíhat poslední lednový víkend příštího roku v italských Alpách. Hra probíhá v 18 zemích světa, vítěz se zde tedy setká s ostatními 17 vítězi z jednotlivých zemí. Zde „využijete všechny dovednosti, které jste předvedli ve hře Nokia Game, abyste se vypořádali s náročnými úkoly. Víkend vyvrcholí sněžnou párty „mrazivé horko“ pořádanou společností MTV; vítězové hry Nokia Game budou jejími zvláštními hosty. V ceně jsou zahrnuty letenky, ubytování, stravování a veškeré pořádané aktivity.“ Tolik oficiální údaje.

A jak se bude hrát?

Nokia Game může někomu připomínat hru v hlavní roli, známé Dungeon&Dragons. Hráč se vžívá do role postavy, za kterou jedná, mluví, rozhoduje, žije jakýmsi druhým životem. Budete muset plnit různé úkoly, řešit hádanky, podle různých vodítek přijít na to, jak postoupit do další fáze hry. Navíc je každý úkol časově omezen, je možné jej tedy splnit jen v určitém čase. Stejně tak jsou omezena časově i vodítka, která vedou k řešení. Není tedy možné vymlouvat se, že jste v jedenáct měli školu nebo jednání. Pokud úkol v daném čase nesplníte, budete za hry vyřazeni.

Vodítka můžete dostávat přes textovky na mobil, popř. prostřednictvím Internetu nebo jiných médií: televize, rozhlas, časopisy popř. denní tisk. Téměř ve všech částech hry můžete plnit jen daný úkol, není možné si úkoly různě přesouvat. Touto strategií chce Nokia hráče udržet stále ve střehu, stále připravené na akci. Je to určitě dobrý postup, nicméně většině asi naruší běžný chod dne. O tom, zda jste vyloučeni ze hry, budete samozřejmě informováni, abyste se zbytečně nesnažili hrát dále. Hru může vyhrát pouze jeden člověk, pro kterého je připravena výše uvedená cena.

Zdá se vám hra atraktivní? Pokud ano, rychle se běžte registrovat, dokud je ještě čas. A pak už jen čekejte, až to prvního listopadu vypukne. Podle všeho to bude opravdová bomba.

Diskuze (1) Další článek: Sagem MW 93: s křížkem po funuse (test)

Témata článku: Nokia, Ostatní, Druhý život, Život, Slib, Uvedená cena, Běžný chod, Náročný úkol


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136