Nokia slibuje: všechny naše dosavadní smartphony aktualizujeme na Android P

Nokia včera večer v Moskvě představila tři nové smartphony - Nokii 2.1, Nokii 3.1 a Nokii 5.1. Na živém streamu bylo vidět, že přítomné novináře telefony moc nenadchly, což se podepsalo i na vlažném potlesku všech zúčastněných. Nové modely pod taktovou HMD Global totiž nenabízí žádné výrazné novinky, po kterých lační technologičtí novináři, o to lépe se však budou prodávat. A jako třešničku na dortu přidal výrobce na tiskové konferenci i jednu zajímavou informaci.

Globální marketingový manažer HMD Global, Neil Broadley, přislíbil, že nejnovější Android P bude k dispozici pro celé portfolio smartphonů Nokia, tj. od Nokie 1 až po Nokia 8 Sirocco včetně včera představených novinek. Podle jeho vyjádření je toto naplněním závazku Nokie, která chce být „čistá, zabezpečená a aktualizovaná“. Oznámení se týká i modelů s Androidem One, u nichž je zaručena dvouletá doba aktualizací, kterou chce HMD Global u svých smartphonů ještě o něco prodloužit.

Toto je nová Nokia 5.1:

Via AndroidAuthority

Diskuze (1) Další článek: Sony v příštích smartphonech použije selfie foťák s umělou inteligencí

Témata článku: Nokia, Android, Smartphony, Střední třída, Aktualizace softwaru, HMD Global, Tisková konference, Nokia 1, Nokia 2.1, Nokia 3.1, Nokia 5.1, Nokia 8 Sirocco, Živý stream, Představená novinka, Novinka, Celé portfolio, Moskva, Nový model, Marketingový manažer, Přítomný novinář, Nový smartphone, Výrazná novinka, Model, Zajímavá informace, Technologický novinář


Určitě si přečtěte

Technologický zázrak a prudká facka pro Google. Huawei Watch GT vydrží dva týdny

Technologický zázrak a prudká facka pro Google. Huawei Watch GT vydrží dva týdny

** Huawei nás na tiskové konferenci zahltil novinkami ** Jednou z nich jsou kruhové chytré hodinky Watch GT ** Mají GPS, vlastní systém a nabité vydrží až 2 týdny.

Filip Kůžel, Jan Láska, Martin Miksa | 38

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 137