Nokia Supernova: styl, kterého si nevšimnete

Nokia brzy odhalí další stylovou řadu a v ní tři nové telefony. Údiv a překvapení jako u série L'Amour ale tentokrát nečekejte.
Kapitoly článku

Budou to už téměř tři roky, co finská Nokia přišla na trh v té době s nevídanou stylovou kolekcí několika telefonů, jež měly společný designový motiv. Série nesla název L’Amour a od doby svého vzniku prošla několika omlazovacími procesy v podobě dalších telefonů, nebo speciálních edic již existujících modelů. V loňském roce sedmičkovou řadu u Nokie vyhrazenou stylovým, ale nikoli cenově nedostupným mobilům, obohatila dvojice modelů Prism klasické konstrukce, k nimž letos zjara přibylo geometrické véčko. Nyní Finové usoudili, že je čas posunout se ve vývoji stylových telefonů ještě dál a představují nám designový koncept Supernova.

Název vesmírný, design pozemský

Edice nazvaná Supernova se na svět klube trochu nesměle a těžko říct, zda se jí podaří dosáhnout takového úspěchu jako romantické rodině L’Amour. Tu si oblíbily díky výraznému designu s květinovými motivy hlavně ženy. Zatím ani jeden z trojice očekávaných modelů Supernova nebyl Nokií oficiálně představen, a to hlavně kvůli ničivému zemětřesení v Číně, na jejímž území mělo k slavnostní premiéře dojít. Informace byly proto spíše „sesbírány“ z různých koutů světa, ve kterých se daný telefon už přímo prodává, nebo webmasterům unikl jejich popis na internetové stránky. Podle prvních zpráv se můžeme těšit na minimálně tři nové mobily s přídomkem Supernova.

Zatímco telefony L’Amour charakterizovaly jemné linie a přírodní motivy, diamantovou edici Prism doprovázely nekompromisně ostré hrany a trojúhelníkový povrch, Supernova už podle názvu bude inspirována vesmírem. Převažovat by měl kov, lesklé a plastické materiály, to vše doplněné designem v geometrických, ale nikoliv ostře řezaných tvarech. Stylový design bude podtržen provedeními v pastelových barvách. Nokia také upustila od neobvyklých telefonních konstrukcí, kterými na sebe upozornila u L’Amour, a připravila prozatím po jednom zástupci v každé z běžných kategorií: klasická, véčko, vysouvák.

Nokia 7310 Supernova: levná a stylová

O Nokii klasické konstrukce 7310 Supernova jsme věděli nejdříve, z uniklých obrázků čínského prodejce jsme napoprvé usuzovali na přídomek classic, neboť historicky první Nokia 7310 už nějaký ten rok existuje. V té době jsme ještě o chystané stylové řadě Supernova neměli ani tušení, prozradil ji až výpis telefonů na stránkách hongkongské pobočky Nokie. Pánové webmasteři asi dostali za uši, protože do dvou dnů z přehledu zmizela, očím pozorných redaktorů po celém světě ale neunikla.

Klepněte pro větší obrázek
Nokia 7310 Supernova 

Funkčně nepředstavuje 7310 Supernova žádný zázrak a výbavou se podobá například Nokii 6500 classic nebo 5310 XpressMusic. Stejně jako její sestry poběží na platformě Series 40 páté edice, dovoláte se s ní pouze ve třech pásmech GSM. Fotoaparát dnes už lehce podprůměrného rozlišení 2 Mpx doplní FM rádio s RDS, hudební přehrávač, Bluetooth a vnitřní uživatelská paměť 20 MB, kterou naštěstí půjde rozšířit kartami microSD. Příznivci poslechu hudby budou mít radost ze standardního 3,5mm audio konektoru. Nokia 7310 Supernova bude v prodeji v růžové nebo modré barvě s cenou kolem čtyř tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nokia 7310 Supernova ve zkratce:

  • Rozměry a hmotnost: 106,5 × 45 × 12 mm, 80 g
  • Sítě a data: GSM 900/1 800/1 900 MHz, GPRS, EDGE
  • Displej: aktivní barevný QVGA (240 × 320 bodů), úhlopříčka 2“, 16 milionů barev
  • Paměť: vnitřní uživatelská 20 MB, rozšiřitelná kartami microSD (max. 4 GB)
  • Konektivita: Bluetooth 2.0 s A2DP, USB 2.0 (konektor microUSB), 3,5 mm audio jack
  • Fotoaparát: 2Mpx
  • Další funkce: FM rádio s RDS, hudební přehrávač (MP3/AAC/AAC+/WMA/eAAC+), video přehrávač (MP4, 3GP), Java
  • Baterie a výdrž: Li-Ion 860 mAh, pohotovostní doba až 300 hodin, doba hovoru až 320 minut
Kapitoly článku

Témata článku: Nokia, Nokia 7310 Supernova, Nokia 7510 Supernova, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Styl

Určitě si přečtěte