Nokia: výrobci mobilů prodají více foťáků než kdokoli jiný

Podle Nokie prodají mobilní firmy v nejbližší budoucnosti více digitálních foťáků než jejich současní výrobci. Jak je to možné? Foťáky nám totiž namontují přímo do našich mobilů.
Nokia: výrobci mobilů prodají více foťáků než kdokoli jiný

Fotím, fotíš, fotíme

Klepněte pro větší obrázekPodle slov vedení společnosti Nokia, předního výrobce mobilních telefonů, to budou právě výrobci těchto zařízení, kdo budou prodávat nejvíce digitálních fotoaparátů. Přestože dnes se teprve podobně vybavené mobily začínají na našem trhu pomalu objevovat, v blízké budoucnosti budou mobilní telefony nevybavenou touto technickou vymožeností prakticky neprodejné.

Rozmach mobilní digitální fotografie se očekává současně s nástupem technologie multimediálních textových zpráv – MMS, které umožní aktuálně získané fotografie rovněž posílat kamarádům či kolegům, nebo je ukládat o obrazového archivu s využitím webových informačních služeb.

Obliba stoupá

Své tvrzení dokládá Nokia zprávami o rostoucí oblibě textové formě komunikace. V minulém roce bylo v GSM sítích odesláno více než 250 miliard textových zpráv, přičemž pouze v prosinci bylo těchto textovek téměř 30 miliard. Je to právě Nokia, která se chystá uvést na evropské trhy první mobilní telefon s podporou multimediálních textových zpráv a s vestavěným digitálním fotoaparátem – bude jím model 7650. Konkurenční Ericsson však také nespí – jeho aktuální model T68 již MMS podporuje a digitální fotoaparát bude k dispozici ve formě externího modulu.

Otázka do diskuse: Věříte těmto předpovědím? Chcete mít v mobilu digiťák?

Diskuze (29) Další článek: Eurotel chystá taháky na Valentýna

Témata článku: Nokia, Operátoři, Ostatní, Foťák, Mobil

Určitě si přečtěte