Nordic Telecom startuje: domácí LTE bez limitu vyjde na čtyři stovky

  • Operátor nabídne dva tarify: 40 a 100 Mb/s. Oba bez datového limitu
  • Zatím není k mání mapa pokrytí, operátor chce cílit na menší sídla
  • Nordic Telecom chystá akci, nižší tarif bude za 95 Kč, vyšší za 255 Kč
Nordic Telecom startuje: domácí LTE bez limitu vyjde na čtyři stovky

Nordic Telecom není veřejnosti tolik známý jako ostatní síťoví operátoři, časy se ale pomalu mění a tradiční poskytovatel xDSL může brzy začít počítat výpovědi. Operátor totiž loni „urval“ největší část spektra 3,7 GHz a nyní na svém webu hlásí otevírací nabídku internetu na doma.

Odpověď na zásadní otázku zní „ano“, FUPy ani jiné datové limity nebudou. Stahovat tedy můžete bez omezení, nabídka tarifů:

Tarif rychlost datový limit měsíční platba akční cena na 6 měsíců
Nordic 5G 40/4 Mb/s bez limitu 395 Kč 95 Kč
Nordic 5G Plus 100/10 Mb/s bez limitu 555 Kč 255 Kč

Nordic Telecom značí tarify jako „Pevný 5G internet na doma“, což je ale spíše marketingový název, než opravdové 5G, které teprve přijde. Nordic Telecom disponuje sítěmi v pásmech 420 MHz a 3,7 GHz.

Klepněte pro větší obrázek
Pro využívání internetu na doma od Nordic Telecomu budete krom routeru potřebovat ještě venkovní jednotku. Obě zařízení jsou zdarma

Pro využívání internetu od Nordic Telecomu potřebujete venkovní jednotku a vnitřní router, zařízení jsou dle webu operátora zdarma. Operátor uvádí, že instalaci za 2,5 hodiny zařídí technik.

Metalika na kraji města

Nordic Telecom zatím nezveřejnil mapu pokrytí, chcete-li si lokalitu ověřit, můžete tak učinit skrz poptávkový formulář. Nabídka Nordic Telecomu jistě není nezajímavá, hlavně pro ty, kteří si doposud nemohli poskytovatele příliš vybírat.

Nordic Telecom cílí na zákazníky ve středně velkých a menších městech, kteří mají už mnoho let pevný internet prostřednictvím metalických kabelů, který je výrazně pomalejší (statistiky rychlost.cz).

Například nejlevnější 20/2Mb/s internet u O2 vyjde na 399 Kč, 40/4 Mb/s tarif Nordic 5G za 395 Kč. Nordic Telecom je tak minimálně rychlostně zajímavější. Tarif 100/10 Mb/s vychází cenově velmi podobně, u O2 stojí 549 Kč, u Nordic Telecomu 555 Kč.

Je pro vás nabídka Nordic Telecomu atraktivní?

Diskuze (39) Další článek: Jak se zlepšovaly foťáky v mobilech a kdy se dočkáme pěti čoček? [nad novým Computerem]

Témata článku: Pevný internet vzduchem, LTE, Nordic Telecom, Pevný internet, Nabídka tarifů, Mb/s, Mapa pokrytí, Telecom, Měsíční platba, Nízký tarif, Operátor, Limit, Tarif, Velké město, Marketingový název, Akční cena, Nor, Datový limit, Největší část


Určitě si přečtěte