Nová a ještě hezčí grafitová Nokie 8855

Nokia představila svou minimalistickou nádheru. Jedná se o další přírůstek do rodiny luxusních modelů. Typové označení je Nokia 8855.
Nová a ještě hezčí grafitová Nokie 8855

Ach ti šťastní Asiaté, Nokia si pro ně připravila další svou lahůdku v podobě malého luxusního modelu 8855.

Luxusní hračka

Klepněte pro větší obrázekModel 8855 je velmi podobný dřívějšímu modelu 8850. Zcela jistě jej můžeme zařadit k nejkrásnějším telefonům vůbec. Tělo přístroje je vyrobeno se slitiny hliníku a magnézia. Barevná varianta je grafitově kovová, která z přístroje dělá takové malé Porsche mezi telefony. Grafitovou barvu doplňují chrómové doplňky například ovládací tlačítka a lem kolem přístroje.

Bílá frčí

Podsvícení velkého displeje je bílé, ale ne ledajaké - displej může poblikávat do rytmu našeho vyzvánění. Blikání je unikátní a individuální ke každému typu zvonění. Nejen displej dokáže poblikávat do rytmu, stejně dobře to zvládne i vibrační vyzvánění. V klidovém stavu vyskočí na displeji analogové hodiny, jak lze vidět na obrázku. Koho by omrzely hodiny na displeji, nemusí strádat. Nokia podporuje obrázky a animace přes celý displej, zobrazující zvolený profil.

Základem je dobrá organizace

U profilů chvíli zůstaneme, protože přístroj nabízí časové profily. Například nastavíme tichý profil na hodinu, kdy obvykle chodíme spát a nic nás přes noc nebude rušit. Pro pohodlnou práci s vestavěným kalendářem nám 8855 nabízí dvoutýdenní náhled. V kalendáři si můžeme nechat opakovat jednotlivé položky nebo si také poslat poznámky z kalendáře formou několika SMS zpráv. Jelikož prioritou jsou asijské trhy, je v telefonu čínská T9. Telefon umí posílat jednu zprávu několika příjemcům a chatovat.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Infračervený Wap

Wapovat se bude stále nejvíce na 14,4 kb/s, protože telefon nepodporuje rychlé datové přenosy GPRS. Použitý prohlížeč je starší verze, tudíž nenabídne zabezpečené spojení. Vestavěný infračervený port využijeme pro připojení notebooku nebo kapesního počítače na Internet.

Nokia 8855 je stylový malý telefon pro zámožnější uživatele, kterým nabízí širokou škálu funkcí.

Základní údaje

  • Mobilní telefon Nokia 8855
  • Rozměry: 102 x 46 x 21 milimetrů
  • Hmotnost: 98 gramů
  • Baterie: 1000 mAh Li-Pol
  • Pohotovostní doba: 75 – 225 hodin
  • Doba hovoru: až 255 minut
  • Síť: GSM 900/1800 MHz
  • Displej: 5–6 řádků, bílé podsvícení
  • Další funkce a vlastnosti: WAP, infraport, hlasové vytáčení, kalendář a organizér, vibrační vyzvánění, blikající podsvícení, SMS chat, hodiny, datum, budík, kalkulačka, převody měn, hry

 

Diskuze (19) Další článek: Nový Sony Ericsson: na vlastní oči

Témata článku: Nokia, Graf, Nejkrásnější telefon

Určitě si přečtěte